Aktualności

//biznes

Jednym głosem w sprawie sprawiedliwej transformacji

Prezydent Konina Piotr Korytkowski w gronie burmistrzów, prezydentów miast i lokalnych liderów, którzy w Berlinie podpisali deklarację w sprawie sprawiedliwej transformacji. II Forum Burmistrzów Regionów Powęglowych, podczas którego dokument był wypracowany, odbyło się w Weisswasser.

Intensywny tydzień wymiany polsko - niemieckiej

W tym roku, już po raz 29. odbyła się polsko-niemiecka wymiana młodzieży pomiędzy I Liceum Ogólnokształcącym w Koninie a Kaiserin- Auguste- Victoria Gymnasium w Celle. Tydzień minął bardzo intensywnie na wspólnych lekcjach, warsztatach i wyjazdach. Mimo zmęczenia, które nie raz nam towarzyszyło, uśmiechom i radości nie było końca.

Europejskie fundusze w SP15

W roku szkolnym 2018/19 w Szkole Podstawowej nr 15 realizowane były 3 projekty finansowane z funduszy europejskich.

//biznes

Prezydent Konina na Forum Regionów w Tokio

Wizyta w Zakładach Produkcji Wodoru w Namie, spotkanie z wicegubernatorem Prefektury Fukushima, udział w II Polsko-Japońskim Forum Regionów – to niektóre punkty wizyty prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego w Tokio

Wspólne projekty uczniów II LO i Prismaschule Langenfeld

W poniedziałek, 10 czerwca zastępca prezydenta Witold Nowak odwiedził II Liceum Ogólnokształcące im K.K. Baczyńskiego, gdzie trwał przedostatni dzień wymiany z Prismaschule Langenfeld (Niemcy).

Międzynarodowa wizyta w magistracie

Urząd Miasta w Koninie gościł w środę, 5 czerwca 55-osobową międzynarodową grupę. Byli to uczniowie ILO w Koninie oraz szkół z Estonii, Litwy, Niemiec i Włoch współpracujących od września 2018 roku w ramach projektu Erasmus+ „Pytania do Europy? - Odpowiedzi z Europy!”.

//biznes

Co łączy Konin z koreańską prowincją Chungcheongnam-do?

Transformacja energetyczna i technologie wodorowe - to temat spotkania prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego z delegacją z Korei Południowej.  Przedstawiciele Chungcheongnam-do, wśród nich m.in. gubernator prowincji oraz osoby związane z technologiami wodorowymi,  gościli  w ratuszu 24 maja.

Międzynarodowy projekt Przedszkola nr 32

W dniach 9.05.2019 – 12.05.2019 roku Przedszkole nr 32 z oddziałami integracyjnymi w Koninie gościło 20 nauczycieli z placówek partnerskich w ramach realizacji programu Erasmus+. W piątek, 10 maja odbyło się uroczyste zakończenie projektu pt. „Inteligencja emocjonalna kluczem do sukcesu dziecka”.

//biznes

Fundusze UE w Koninie

Spalarnia, druga przeprawa przez Wartę – to dwie kosztowne inwestycje zrealizowane w Koninie przy wsparciu funduszy unijnych. W sumie w ciągu 15 lat do naszego miasta wpłynęło niemal 600 milionów złotych z Unii Europejskiej. Na co zostały przeznaczone? Zobaczcie sami. 

//biznes

„Najbardziej postępowym regionem na dzisiejszym spotkaniu UE była WIELKOPOLSKA”

W Centrum Konferencyjnym Albert Borschette w Brukseli, w dniach 8-9 kwietnia, odbyło się czwarte spotkanie Grupy Roboczej „Platformy dla regionów intensywnie wykorzystujących węgiel w okresie przejściowym”. Była tam silna reprezentacja Wielkopolski Wschodniej.