Aktualności

Międzynarodowo na Placu Wolności

W sobotę (25 sierpnia) na Placu Wolności, w ramach Jarmarku św. Bartłomieja, zaprezentowali się uczestnicy XII edycji Festiwalu Sztuki Ludowej.

Goście z Litwy u Prezydenta Konina

W poniedziałkowe popołudnie (9 lipca) prezydent Konina Józef Nowicki podejmował w Urzędzie Miejskim niecodziennych gości. Odwiedzili go bowiem uczniowie polskiego Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace, z Rejonu Solecznikowskiego na Litwie.

Umowa z Joniskis podpisana

W dniu 30 czerwca 2018 r. w mieście Joniskis na Litwie, została podpisana umowa o współpracy między Koninem, a Joniskis. Umowę w imieniu naszego miasta podpisał Prezydent Józef Nowicki, a w imieniu miasta Joniskis Mer Gediminas Cepulis.

Międzynarodowe spotkanie

W sobotę, 23 czerwca, Prezydent Miasta Konina Józef Nowicki podjął wyjątkowych gości. Do Konina przyjechali bowiem ambasador Republiki Mołdawii w Polsce JE Iurie Bodrug, a także zastępcy ambasadorów: Ukrainy - radca-minister Volodymir Bachynsky i Białorusi – radca, kierownik wydziału konsularnego Valery Tsynkewich.

Turniej kręglarski na Dniach Konina

Tradycyjny turniej w kręgle dla reprezentantów delegacji miast partnerskich, uczestniczących w Dniach Konina, rozegrano w ośrodku Rondo w sobotę (16 czerwca). Głównymi trofeami były puchary ufundowane przez Prezydenta Konina.

Goście z miast partnerskich w magistracie

W sobotę (16 czerwca) przewodniczący delegacji z miast partnerskich Konina uczestniczyli w oficjalnym spotkaniu z Prezydentem Konina Józefem Nowickim.

Umowa z Valašské Meziříčí podpisana

W piątek (15 czerwca), podczas Dni Konina, w konińskim ratuszu podpisano uroczyście umowę o partnerstwie i współpracy między Koninem a Valašské Meziříčí (Czechy).

Konińska młodzież zwiedza Herne

W dniach 4-8 czerwca ośmioosobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół Górniczo – Energetycznych oraz Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika wraz z opiekunami przebywała, w ramach międzynarodowej wymiany, w zaprzyjaźnionej szkole niemieckiej Emschertal Berufskolleg w Herne.

Różnorodność w Europie w ramach 27. wymiany ze szkołą w Celle

Uczniowie i nauczyciele z zaprzyjaźnionej szkoły partnerskiej Kaiserin-Auguste-Viktoria Gymnasium w Dolnej Saksonii przybyli z 8-dniową wizytą do naszego miasta. Ich gospodarzami było I LO w Koninie.

Goście z Dolnej Saksonii po raz 27. w Koninie

Uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie oraz Kaiserin-Auguste-Viktoria- Gymnasium w Celle spotkali się po raz kolejny w naszym mieście w ramach partnerstwa szkół.