Aktualności

Europejskie fundusze w SP15

W roku szkolnym 2018/19 w Szkole Podstawowej nr 15 realizowane były 3 projekty finansowane z funduszy europejskich.

//biznes

Prezydent Konina na Forum Regionów w Tokio

Wizyta w Zakładach Produkcji Wodoru w Namie, spotkanie z wicegubernatorem Prefektury Fukushima, udział w II Polsko-Japońskim Forum Regionów – to niektóre punkty wizyty prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego w Tokio

Wspólne projekty uczniów II LO i Prismaschule Langenfeld

W poniedziałek, 10 czerwca zastępca prezydenta Witold Nowak odwiedził II Liceum Ogólnokształcące im K.K. Baczyńskiego, gdzie trwał przedostatni dzień wymiany z Prismaschule Langenfeld (Niemcy).

Międzynarodowa wizyta w magistracie

Urząd Miasta w Koninie gościł w środę, 5 czerwca 55-osobową międzynarodową grupę. Byli to uczniowie ILO w Koninie oraz szkół z Estonii, Litwy, Niemiec i Włoch współpracujących od września 2018 roku w ramach projektu Erasmus+ „Pytania do Europy? - Odpowiedzi z Europy!”.

//biznes

Co łączy Konin z koreańską prowincją Chungcheongnam-do?

Transformacja energetyczna i technologie wodorowe - to temat spotkania prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego z delegacją z Korei Południowej.  Przedstawiciele Chungcheongnam-do, wśród nich m.in. gubernator prowincji oraz osoby związane z technologiami wodorowymi,  gościli  w ratuszu 24 maja.

Międzynarodowy projekt Przedszkola nr 32

W dniach 9.05.2019 – 12.05.2019 roku Przedszkole nr 32 z oddziałami integracyjnymi w Koninie gościło 20 nauczycieli z placówek partnerskich w ramach realizacji programu Erasmus+. W piątek, 10 maja odbyło się uroczyste zakończenie projektu pt. „Inteligencja emocjonalna kluczem do sukcesu dziecka”.

//biznes

Fundusze UE w Koninie

Spalarnia, druga przeprawa przez Wartę – to dwie kosztowne inwestycje zrealizowane w Koninie przy wsparciu funduszy unijnych. W sumie w ciągu 15 lat do naszego miasta wpłynęło niemal 600 milionów złotych z Unii Europejskiej. Na co zostały przeznaczone? Zobaczcie sami. 

//biznes

„Najbardziej postępowym regionem na dzisiejszym spotkaniu UE była WIELKOPOLSKA”

W Centrum Konferencyjnym Albert Borschette w Brukseli, w dniach 8-9 kwietnia, odbyło się czwarte spotkanie Grupy Roboczej „Platformy dla regionów intensywnie wykorzystujących węgiel w okresie przejściowym”. Była tam silna reprezentacja Wielkopolski Wschodniej. 

Międzynarodowo w Hali „Rondo”

Bogaty program artystyczny przygotowany przez zespoły z miast partnerskich Konina, a także z naszego miasta, kiermasz wyrobów wielkanocnych i regionalnych – to atrakcje, które czekały na gości XII Festiwalu Kultur Miast Partnerskich. Impreza odbyła się w niedzielę, 7 kwietnia, w hali Rondo.

Delegacja z Chin w Koninie

W środę, 27 marca nasze miasto odwiedziła delegacja z dwóch chińskich prowincji Anhui oraz Jiangsu. Goście z Chin, którym towarzyszyli przedstawiciele kaliskiej fabryki produkującej hełmy strażackie, spotkali się z zastępcą prezydenta Konina Pawłem Adamowem.