Aktualności

Międzynarodowy projekt Przedszkola nr 32

W dniach 9.05.2019 – 12.05.2019 roku Przedszkole nr 32 z oddziałami integracyjnymi w Koninie gościło 20 nauczycieli z placówek partnerskich w ramach realizacji programu Erasmus+. W piątek, 10 maja odbyło się uroczyste zakończenie projektu pt. „Inteligencja emocjonalna kluczem do sukcesu dziecka”.

//biznes

Fundusze UE w Koninie

Spalarnia, druga przeprawa przez Wartę – to dwie kosztowne inwestycje zrealizowane w Koninie przy wsparciu funduszy unijnych. W sumie w ciągu 15 lat do naszego miasta wpłynęło niemal 600 milionów złotych z Unii Europejskiej. Na co zostały przeznaczone? Zobaczcie sami. 

//biznes

„Najbardziej postępowym regionem na dzisiejszym spotkaniu UE była WIELKOPOLSKA”

W Centrum Konferencyjnym Albert Borschette w Brukseli, w dniach 8-9 kwietnia, odbyło się czwarte spotkanie Grupy Roboczej „Platformy dla regionów intensywnie wykorzystujących węgiel w okresie przejściowym”. Była tam silna reprezentacja Wielkopolski Wschodniej. 

Międzynarodowo w Hali „Rondo”

Bogaty program artystyczny przygotowany przez zespoły z miast partnerskich Konina, a także z naszego miasta, kiermasz wyrobów wielkanocnych i regionalnych – to atrakcje, które czekały na gości XII Festiwalu Kultur Miast Partnerskich. Impreza odbyła się w niedzielę, 7 kwietnia, w hali Rondo.

Delegacja z Chin w Koninie

W środę, 27 marca nasze miasto odwiedziła delegacja z dwóch chińskich prowincji Anhui oraz Jiangsu. Goście z Chin, którym towarzyszyli przedstawiciele kaliskiej fabryki produkującej hełmy strażackie, spotkali się z zastępcą prezydenta Konina Pawłem Adamowem.

Ambasador Gruzji w Koninie

Nasze miasto odwiedził ambasador Gruzji w Polsce. Ilia Darchiashvili spotkał się z prezydentem Konina Piotrem Korytkowskim oraz jego zastępcami: Witoldem Nowakiem oraz Pawłem Adamowem.

Młodzież z SP15 w Austrii

W dniach 2 - 9 lutego młodzież z klas gimnazjalnych oraz ósmych Szkoły Podstawowej nr 15 przebywała z wizytą w Austrii.

Projekty Erasmus+ w SP15

W połowie października w Szkole Podstawowej nr 15 gościli uczniowie i nauczyciele z Hiszpanii (Gandia), Danii (Aalborg) oraz Austrii (Judenburg). Wizyta ta, to jeden z punktów realizacji projektu Eresmus+ pt. „Kreatywne metody nauczania z zastosowaniem filmu i dramy”.

Finał Święta Młodości

Kolejny raz nasze miasto było gospodarzem Święta Młodości, które od lat ma międzynarodowy charakter. Tym razem młodzi koninianie z II LO gościli swoich rówieśników z Herne, miasta partnerskiego Konina.

Święto Młodości w Koninie

We wtorek (16 października) Prezydenta Konina Józefa Nowickiego odwiedziła grupa młodzieży z Herne oraz konińskiego II Liceum. Wizyta odbywa się w ramach realizowanego przez Urząd Miejski projektu „Święto Młodości”, który potrwa do 20 października i którego celem jest wymiana młodzieży z Konina i Niemiec.