Aktualności

Prezydent u ambasadora Gruzji

Prezydent Konina Piotr Korytkowski spotkał się z ambasadorem Gruzji Ilią Darchiashvili, aby omówić procedurę podpisania porozumienia z nowym miastem partnerskim z tego kraju. Obaj panowie zgodzili się na propozycję, aby była to Samtredia w regionie Imereti.

Big Band z Konina w Dolnej Saksonii

Międzynarodowe Warsztaty Big Bandowe Wielkopolska – Dolna Saksonia odbyły się w Wolfenbüttel w dniach 15 - 23 września 2019 roku. To były już 15. warsztaty – pierwszy wspólny projekt zrealizowany został w 2004 roku w Krzyżowej na Dolnym Śląsku.

//biznes

Jednym głosem w sprawie sprawiedliwej transformacji

Prezydent Konina Piotr Korytkowski w gronie burmistrzów, prezydentów miast i lokalnych liderów, którzy w Berlinie podpisali deklarację w sprawie sprawiedliwej transformacji. II Forum Burmistrzów Regionów Powęglowych, podczas którego dokument był wypracowany, odbyło się w Weisswasser.

Intensywny tydzień wymiany polsko - niemieckiej

W tym roku, już po raz 29. odbyła się polsko-niemiecka wymiana młodzieży pomiędzy I Liceum Ogólnokształcącym w Koninie a Kaiserin- Auguste- Victoria Gymnasium w Celle. Tydzień minął bardzo intensywnie na wspólnych lekcjach, warsztatach i wyjazdach. Mimo zmęczenia, które nie raz nam towarzyszyło, uśmiechom i radości nie było końca.

Europejskie fundusze w SP15

W roku szkolnym 2018/19 w Szkole Podstawowej nr 15 realizowane były 3 projekty finansowane z funduszy europejskich.

//biznes

Prezydent Konina na Forum Regionów w Tokio

Wizyta w Zakładach Produkcji Wodoru w Namie, spotkanie z wicegubernatorem Prefektury Fukushima, udział w II Polsko-Japońskim Forum Regionów – to niektóre punkty wizyty prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego w Tokio

Wspólne projekty uczniów II LO i Prismaschule Langenfeld

W poniedziałek, 10 czerwca zastępca prezydenta Witold Nowak odwiedził II Liceum Ogólnokształcące im K.K. Baczyńskiego, gdzie trwał przedostatni dzień wymiany z Prismaschule Langenfeld (Niemcy).

Międzynarodowa wizyta w magistracie

Urząd Miasta w Koninie gościł w środę, 5 czerwca 55-osobową międzynarodową grupę. Byli to uczniowie ILO w Koninie oraz szkół z Estonii, Litwy, Niemiec i Włoch współpracujących od września 2018 roku w ramach projektu Erasmus+ „Pytania do Europy? - Odpowiedzi z Europy!”.

//biznes

Co łączy Konin z koreańską prowincją Chungcheongnam-do?

Transformacja energetyczna i technologie wodorowe - to temat spotkania prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego z delegacją z Korei Południowej.  Przedstawiciele Chungcheongnam-do, wśród nich m.in. gubernator prowincji oraz osoby związane z technologiami wodorowymi,  gościli  w ratuszu 24 maja.

Międzynarodowy projekt Przedszkola nr 32

W dniach 9.05.2019 – 12.05.2019 roku Przedszkole nr 32 z oddziałami integracyjnymi w Koninie gościło 20 nauczycieli z placówek partnerskich w ramach realizacji programu Erasmus+. W piątek, 10 maja odbyło się uroczyste zakończenie projektu pt. „Inteligencja emocjonalna kluczem do sukcesu dziecka”.

Strona 1 z 15

1 2 3 4 5 6 7 Następne Ostatnie »