Aktualności - biznes

Czy będzie dofinansowanie do inwestycji drogowych?

Budowa dróg dojazdowych do powstającego wiaduktu kolejowego Wyzwolenia-Paderewskiego i przebudowa mostu Bernardynka – to dwie inwestycje, na które miasto Konin chce zdobyć dofinansowanie.

Czytaj więcej

Geotermia – szansa czy kłopot?

Jeszcze w tym roku powinniśmy dowiedzieć się, czy Konin dostanie dofinansowanie do budowy ciepłowni geotermalnej. Taką informację przekazała Urszula Zając - dyrektor Departamentu Energii Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Czytaj więcej

Nowy ciepłociąg prawie gotowy

Dobiegają końca prace związane z ułożeniem nowego ciepłociągu przy ul. Kleczewskiej, zasilającego miasto w energię od północy. W środę (21 sierpnia) usunięto ostatni odcinek starego rurociągu, przygotowując nowy do włączenia do magistrali miejskiej. Ciepło dla miasta od tej strony ma popłynąć już we wrześniu.

Czytaj więcej

Zapraszamy na szkolenie "Komunikacja marketingowa w praktyce małego biznesu"

Przebudowa Kleczewskiej zgodnie z harmonogramem

Trwa przebudowa ul. Kleczewskiej. Według przedstawicieli głównego wykonawcy - firmy Molewski - przebiega ona zgodnie z harmonogramem.

Czytaj więcej