Aktualności - biznes

Przyjazny transport w mieście - czy to możliwe?

Rowery, autobusy miejskie, ruch pieszy – jak z tych elementów stworzyć sprawnie działający system, dzięki któremu dotrzemy bezpiecznie w każde miejsce w mieście?

Jeździmy nowym skrzyżowaniem Warszawska-Kolska

Warte prawie 38 milionów złotych nowe skrzyżowanie ulic: Trasa Warszawska-Kolska-Europejska w Koninie w pełni oddane do użytku kierowców.

Warszawska przejezdna, wiadukt niebawem

Od kilku dni nie ma zakłóceń w przejeździe ulicą Warszawską. Czynne są pasy w obie strony. Na włączenie do ruchu czeka jeszcze nowy wiadukt na skrzyżowaniu z Europejską i Kolską.

Znika ciepłociąg przy Kleczewskiej

Po kilkudziesięciu latach obecności w krajobrazie konińskiego Międzylesia zaczyna znikać charakterystyczny jego element - ciepłociąg. W piątek (28 czerwca) przystąpiono do demontażu potężnej konstrukcji.

Kleczewska nabiera kształtu

Niebawem radykalnie zmieni się krajobraz ulicy Kleczewskiej, której przebudowa trwa od kilku miesięcy. Znikną „zdobiące” ją przez lata rurociągi.

Prezydent Konina na Forum Regionów w Tokio

Wizyta w Zakładach Produkcji Wodoru w Namie, spotkanie z wicegubernatorem Prefektury Fukushima, udział w II Polsko-Japońskim Forum Regionów – to niektóre punkty wizyty prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego w Tokio

Wiadukt na finiszu

Dobiegają prace z przebudową skrzyżowania ulic Warszawskiej, Kolskiej i Europejskiej. W czwartek (6 czerwca) trwały prace malarskie i przy małej architekturze. Uzupełniane są też ekrany akustyczne.

Płatne staże dla uczniów i studentów

W ramach Programu Wspierania Przedsiębiorczości na lata 2017-2019 kolejny raz przeprowadzono konkurs dla studentów konińskich uczelni oraz uczniów szkół średnich z Konina wyróżniających się dobrymi wynikami w nauce, a także aktywnością na rzecz szkoły i miasta.