Aktualności - sport

Najmłodsi zawodnicy Iskry Konin rozpoczęli sezon pływacki

5 października duża grupa najmłodszych pływaków Iskry Konin brało udział w zawodach pływackich o Puchar Burmistrza Wąbrzeźna. Zawodnicy spisali się bardzo dobrze i na krok nie odstępowali od swoich rówieśników z innych klubów.

Najlepsza Budowlanka i Górnicza

Kolejne Mistrzostwa Szkół Średnich w teście Coopera odbyły się dziś na stadionie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. –  Dzięki m.in. tym zawodom rośnie nam spora grupa świetnych biegaczy – powiedział dziś Ireneusz Niewiarowski, prezes Klubu Biegacza Aktywni Konin, organizator mistrzostw.

Konin na sportowo

Na temat 28. Ogólnopolskiego Biegu o Lampkę Górniczą i Mistrzostw Szkół Średnich w teście Coopera członkowie Klubu Biegacza Aktywni Konin oraz Tomasz Sękowski z Urzędu Miasta rozmawiali wczoraj z dziennikarzami.

Iskra Konin rozpoczęła sezon pływacki

W sobotę, 28 września Iskra Konin brała udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich - Otwarcie Sezonu na Termach w Poznaniu. Były to pierwsze zawody po 2-miesięcznej przerwie wakacyjnej oraz 4-tygodniowych przygotowaniach do nowego sezonu pływackiego 2019/2020.

XII Konińska Masa Rowerzystów

XII Konińska Masa Rowerzystów przejechała w sobotę, 21 września ulicami Konina. W rowerowej wycieczce uczestniczyło ponad 500 rowerzystów z naszego miasta.

Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019

W piątek, 20 września w konińskim ratuszu odbyło się podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019. Upominki dla medalistów finałów wojewódzkich wręczali prezydent Konina Piotr Korytkowski oraz jego zastępca Witold Nowak.

Zawodnicy z Egiptu i Ukrainy najlepsi w Koninie

Niemal 200 zawodników i zawodniczek z 15 krajów przyjechało do Konina na XII Puchar Europy Kadetów w szabli kobiet i mężczyzn oraz XX Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Konina. Sportowa impreza odbyła się w miniony weekend (14-15 września).

Puchary prezydenta dla żeglarzy

W sobotę (14 września) na Jeziorze Pątnowskim rozegrano regaty żeglarskie „O puchar Prezydenta Miasta Konina”. Miały one rangę mistrzostw okręgu i wystartowało w nich kilkadziesiąt załóg - od klasy Optymist po jachty turystyczne.

MiniFootball - Gromada mistrzem drugiej ligi

Walka w drugiej lidze jest niezwykle wyrównana, na tą chwilę można wyróżnić kilka ekip, które mogą zdobyć mistrzostwo. Rywalizacja w drugiej lidze z pewnością będzie trwała do ostatnich spotkań.

Zupełnie nowy Bieg o Lampkę Górniczą

Konferencja prasowa na temat 28. Ulicznego Biegu o Lampkę Górniczą odbyła się w siedzibie klubu. Poprowadzili ją prezes klubu Ireneusz Niewiarowski oraz członkowie Adam Gapski, Leszek Wszendybył i Marian Działak. To będzie bieg w zupełnie nowej odsłonie, a odbędzie się 24 listopada.