Aktualności - sport

Będzie remont dachu na „zielonej hali” MOSiR

Około 130 tysięcy złotych kosztować będzie remont dachu na „zielonej hali” MOSiR przy ul. Popiełuszki w  Koninie. - Prace są konieczne - wyjaśnia dyrektor MOSiR-u Ewa Kulczyńska.

Kolejny sezon rozgrywek konińskiego Minifootballu

Przed nami start piłkarskiego sezonu 2019/2020, którego pierwsze kolejki rozpoczną się już 24 lipca. Do rywalizacji przystąpi tym razem 19 drużyn.

Medyczki na spotkaniu z prezydentem

- Jesteście marką Konina – powiedział prezydent Piotr Korytkowski do zawodniczek KKPK Medyk Konin podczas wtorkowego spotkania z piłkarkami (16.07). Nie zabrakło opowieści o początkach klubu, transferach, ale i wymagającym trenerze Romanie Jaszczaku.

Koniec sezonu rozgrywek Minifootball Konin

Za nami sezon 2018/2019 rozgrywek Minifootball Konin. Ceremonia zakończenia sezonu odbyła się 7 lipca w Miejskim Ośrodku Wypoczynkowym „Przystań Gosławice”.

Cieszę się, że jestem z Konina

Krystian Bielik – koninianin, wychowanek Górnika Konin, piłkarz Arsenalu, najlepszy polski reprezentant i zdobywca 2 bramek w ostatnich Mistrzostwach Europy U-21 odwiedził rodzinne miasto. – Cieszę się, że pochodzę z Konina – mówił podczas spotkania z prezydentem Piotrem Korytkowskim.

Baseny czynne dłużej

Od najbliższego poniedziałku, 15 lipca, do końca miesiąca, czyli do przerwy technologicznej, basen na Rondzie wydłuża godziny pracy.

Rodzinne wiosłowanie na Wielkiej Pętli Wielkopolski

31 kilometrów łącznie przepłynęli kajakarze podczas X Spływu kajakowego szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski.

XV Mistrzostwa Polski Samorządowców w tenisie ziemnym

W dniach 28-30.06.2019 roku na konińskich kortach po raz piętnasty spotkali się samorządowcy, aby rozegrać swoje Mistrzostwa Polski.

 

Udane Mistrzostwa Wielkopolski

Ponad 140 jeźdźców i blisko 170 koni wystartowało w tegorocznych 3-dniowych zmaganiach o tytuły mistrzów Wielkopolski w skokach przez przeszkody Kramp Cup. Zawody rozgrywano od piątku do niedzieli (20-23 czerwca) na bardzo dobrze przygotowanym parkurze na błoniach.

Rowerowy weekend na Szlaku Piastowskim

Gry i zabawy małych Słowian” - pod takim hasłem przebiegała czwarta edycja Weekendu na Szlaku Piastowskim.  Jest to kontynuacja, mającej swój początek w 2016 roku, idei stworzenia wspólnego przedsięwzięcia pokazującego atrakcyjność turystyczną Wielkopolski i Kujaw.