Aktualności - sport

Rowerowy rajd z Konina do Konina

„Z Konina do Konina przez Konin” to hasło rajdu rowerowego zorganizowanego przez CIKLO KONIN. W wyprawie, która wystartowała w piątek (14 czerwca) rano z placu Wolności  w Koninie udział wzięło około 20 cyklistów.

8. sezon rozgrywek 6-stek piłkarskich w Koninie

Sezon 2019/2020 jest już 8. sezonem lig 6-osobowych, które organizuje Łukasz Majewski w Koninie. Na przestrzeni lat zmieniało się bardzo wiele w rozgrywkach ligowych.

MOSiR Konin - nowy dyrektor od 1 lipca

Zmiana na stanowisku dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Decyzją prezydenta Konina - dotychczasowego szefa placówki od 1 lipca br. zastąpi Ewa Kulczyńska. Kamil Szadkowski będzie jej zastępcą.

Mistrzostwa Polski IMAF w Sztukach Walki

W sobotę, 8 czerwca w Inowrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski IMAF w Sztukach Walki. W zawodach brało udział ok. 250 zawodników z całej Polski, w tym reprezentanci trzech konińskich Klubów Ju-Jitsu: SAMURAJ Konin, BUSHIDO Żychlin oraz Konińskie Centrum Ju-Jitsu.

10 drużyn zagrało dla Marcela

Za nami turniej „Gramy RAZEM dla Marcela”. Turniej, w którym zbieraliśmy pieniądze dla małego Marcela był trzecim z cyklu „Gramy RAZEM dla…”, organizowanym przez konińskie stowarzyszenie MiniFootball.

Zagrajmy RAZEM dla Marcela

Zapraszamy na charytatywny turniej “Gramy RAZEM dla Marcela” Małego Wojownika, który odbędzie się 8 czerwca 2019 r na orliku przy ul. Dmowskiego 4.

Pobiegli biało-czerwoni

W niedzielne popołudnie (3 czerwca) z ronda imienia Tadeusza Mazowieckiego (Zatorze) wystartował bieg biało-czerwonych. Biegacze, trzymając razem 30-metrową flagę, po pokonaniu 4,5 kilometra, zakończyli bieg w Parku Chopina.

100 kajaków na X-lecie. Ruszają zapisy na największy spływ w regionie!

200 uczestników, 100 kajaków, 2 różne trasy i jedna meta – tak w skrócie można zarekomendować największy spływ kajakowy w regionie, spływ szlakiem „Wielkiej Pętli Wielkopolski”.

Bracia Baranowscy z ZST najlepsi w rejonie

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych, bracia Hubert i Szymon Baranowscy obronił tytuł Mistrza Rejonu Konin w siatkówce plażowej.

Sukces Konina i konińskiej szermierki

Konin zdobył III miejsce w klasyfikacji powiatów z liczbą mieszkańców do 80 tysięcy, a Koniński Klub Szermierczy III miejsce w klasyfikacji klubów z powiatów do 80 tyś. mieszkańców.