Aktualności - sport

VIII Mistrzostwa Ziemi Konińskiej Jiu Jitsu Grappling

132 zawodników z 6 klubów stanęło w szranki w VIII Mistrzostwach Ziemi Konińskiej Jiu Jitsu Grappling, które odbyły się w dniu 30 listopada w Szkole Podstawowej nr 10 w Koninie - Gosławicach.

Rekordowy bieg o górniczą lampkę

Blisko 400 biegaczy z całej Polski wzięło udział w 28. Biegu o Lampkę Górniczą. Tegoroczny bieg przyniósł wielką zmianę – tym razem trasa biegu prowadziła głównymi ulicami Konina.

Zimowe Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego oraz Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności Stylowej

W dniach 15-16 listopada 2019 r. w Poznaniu odbyły się Zimowe Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego oraz Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności Stylowej. Były to jedne z ważniejszych zawodów w sezonie pływackim. W zawodach brało udział 24 zawodników Iskry Konin z rocznika 2003-2008.

Sukces Łukasza Budnera na gali WEST Fighting MMA

W sobotę, 16 listopada w Gorzowie Wielkopolskim, na gali WEST Fighting MMA 5 swoją pierwszą walkę w formule MMA stoczył wychowanek mistrza Wojciecha Malczaka - reprezentant Konińskiego Centrum Ju-Jitsu Łukasz Budner.

Zawodnicy ju-jitsu na Mistrzostwach Polski PAJJ

16 listopada w miejscowości Konotop (woj. lubuskie) przedstawiciele 3 konińskich klubów ju-jitsu: Konińskiego Centrum Ju-Jitsu trenera Wojciecha Malczaka, Uczniowski Klubu Sportowego SAMURAJ Konin trenera Adama Borkowskiego oraz Klubu Sportów Walki BUSHIDO Żychlin trenera Michała Radziemskiego rywalizowali w kolejnych zawodach ogólnopolskich – Mistrzostwach Polski PAJJ we wszystkich rozegranych konkurencjach ju-jitsu, w wielu kategoriach wiekowych i wagowych.

XXV Zimowe Regaty Barbórkowe

W tegorocznych regatach wzięło udział 40 jednostek pływających z całej Polski. Najmłodsi adepci żeglarstwa startowali przed starszymi żeglarzami i w ten sposób otworzyli zmagania żeglarzy na Jeziorze Pątnowskim.

Nowa sala gimnastyczna w SOSW

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Koninie uroczyste otwarto dzisiaj nową salę gimnastyczną. Po niespełna dwóch latach od wmurowania kamienia węgielnego społeczność ośrodka może cieszyć się nowoczesną i przestronną salą, w której oprócz lekcji wychowania fizycznego odbywać się będą zajęcia rozwijające sportowe talenty i pasje wychowanków.

Koninianie na Pucharze Świata w Wyciskaniu Sztangi

9 listopada w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji odbyła się jedna z większych w Polsce impreza w sportach siłowych: Puchar Świata WRPF w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym Zawodowców oraz Puchar Świata WRPF w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym Służb Mundurowych.

Stypendia sportowe dla zawodniczek z Konina

7 listopada w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów sportowych przez Marka Woźniaka - Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Wśród stypendystek znalazły się dwie zawodniczki Konińskiego Klubu Szermierczego Sylwia Matuszak i Natalia Nowinowska.

Reiss Cup 2019 nadchodzi!

Już w listopadzie startuje 9 edycja największego cyklu turniejów piłkarskich dla dzieci w Polsce. W Koninie turniej odbędzie się 30 listopada i 1 grudnia w hali „Rondo”.