Aktualności - sport

Sportowe podsumowanie roku

Kilkudziesięciu konińskich sportowców nagrodzonych przez prezydenta Konina podczas uroczystości podsumowującej rok sportowy 2019 w mieście. Spotkanie odbyło się 13 lutego w sali sesyjnej ratusza i miało kameralny charakter.

Puchary dla szablistów z Sosnowca i Warszawy

W Memoriale Zenona Ryszewskiego, rozgrywanym od roku 1993, który w dwa lata później zyskał rangę Pucharu Polski Seniorów w Szabli, wystartowało kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek z całej Polski. Najlepsi okazali się sosnowiczanka i warszawiak.

Siła breakingu!

Była moc! Za nami turniej breakingowy BAS JAM 2020. W tym roku konińska impreza zainaugurowała rozgrywki Polish Breaking League – nowego projektu na polskiej scenie tanecznej. W Konińskim Domu Kultury 18 stycznia o punkty w lidze walczyli bboys i bgirls w trzech kategoriach wiekowych: do 8, 12 i 16 lat.

Sportowe zmagania z Bolkiem i Lolkiem

We wtorek, 14 stycznia w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie odbyły się finałowe rozgrywki XVII Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem pod hasłem „Zdrowie mam, bo z Bolkiem i Lolkiem o siebie dbam!”.

2,8 miliona dla klubów sportowych w Koninie

2,8 miliona złotych dla 23 klubów. Prezydent Konina przyznał właśnie dotacje na szkolenie w 2020 roku uzdolnionych sportowo młodych mieszkańców naszego miasta.

Iskra Konin na IV Grand Prix Warmii i Mazur

W sobotę, 14 grudnia zawodnicy Iskry Konin wzięli udział w zawodach pływackich IV Grand Prix Warmii i Mazur, które odbyły się w Olsztynie.

VIII Mistrzostwa Ziemi Konińskiej Jiu Jitsu Grappling

132 zawodników z 6 klubów stanęło w szranki w VIII Mistrzostwach Ziemi Konińskiej Jiu Jitsu Grappling, które odbyły się w dniu 30 listopada w Szkole Podstawowej nr 10 w Koninie - Gosławicach.

Rekordowy bieg o górniczą lampkę

Blisko 400 biegaczy z całej Polski wzięło udział w 28. Biegu o Lampkę Górniczą. Tegoroczny bieg przyniósł wielką zmianę – tym razem trasa biegu prowadziła głównymi ulicami Konina.

Zimowe Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego oraz Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności Stylowej

W dniach 15-16 listopada 2019 r. w Poznaniu odbyły się Zimowe Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego oraz Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności Stylowej. Były to jedne z ważniejszych zawodów w sezonie pływackim. W zawodach brało udział 24 zawodników Iskry Konin z rocznika 2003-2008.

Sukces Łukasza Budnera na gali WEST Fighting MMA

W sobotę, 16 listopada w Gorzowie Wielkopolskim, na gali WEST Fighting MMA 5 swoją pierwszą walkę w formule MMA stoczył wychowanek mistrza Wojciecha Malczaka - reprezentant Konińskiego Centrum Ju-Jitsu Łukasz Budner.