Aktualności - sport

Zamknięte hale MOSiR, wstrzymana kwalifikacja wojskowa

W związku z pandemią koronawirusa SARS-Co-V2 i wprowadzeniem szczególnych zasad bezpieczeństwa decyzją prezydenta Konina od 13 marca zamknięte będą do odwołania hale sportowe Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie oraz sale sportowe przy konińskich szkołach.

Iskra Konin w Poznaniu

7 marca najmłodsze adeptki i najmłodsi adepci pływania brali udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Dzieci o Puchar Term Maltańskich. Klub Iskra Konin reprezentowało 14 dzieci z rocznika 2009-2012. Najlepszą zawodniczą klubu została Gabriela Zielińska, która zajęła 3 miejsce na 100m stylem klasycznym z czasem 1:39.15. Gratulujemy!

Drużyna Górnik Konin wygrała SBG Jarocin Cup 2020

W miniony weekend drużyna Trampkarzy Starszych Górnika Konin, która składa się z zawodników urodzonych w 2005 roku wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej SBG CUP Jarocin 2020.

Stanowisko Prezydenta ws. Podsumowania Roku Sportowego w Koninie

,,Regulamin przyznawania nagród i wyróżnień Prezydenta Miasta Konina za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym oraz za szczególne zasługi dla sportu" zostanie zmieniony.

Sportowe podsumowanie roku

Kilkudziesięciu konińskich sportowców nagrodzonych przez prezydenta Konina podczas uroczystości podsumowującej rok sportowy 2019 w mieście. Spotkanie odbyło się 13 lutego w sali sesyjnej ratusza i miało kameralny charakter.

Puchary dla szablistów z Sosnowca i Warszawy

W Memoriale Zenona Ryszewskiego, rozgrywanym od roku 1993, który w dwa lata później zyskał rangę Pucharu Polski Seniorów w Szabli, wystartowało kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek z całej Polski. Najlepsi okazali się sosnowiczanka i warszawiak.

Siła breakingu!

Była moc! Za nami turniej breakingowy BAS JAM 2020. W tym roku konińska impreza zainaugurowała rozgrywki Polish Breaking League – nowego projektu na polskiej scenie tanecznej. W Konińskim Domu Kultury 18 stycznia o punkty w lidze walczyli bboys i bgirls w trzech kategoriach wiekowych: do 8, 12 i 16 lat.

Sportowe zmagania z Bolkiem i Lolkiem

We wtorek, 14 stycznia w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie odbyły się finałowe rozgrywki XVII Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem pod hasłem „Zdrowie mam, bo z Bolkiem i Lolkiem o siebie dbam!”.

2,8 miliona dla klubów sportowych w Koninie

2,8 miliona złotych dla 23 klubów. Prezydent Konina przyznał właśnie dotacje na szkolenie w 2020 roku uzdolnionych sportowo młodych mieszkańców naszego miasta.

Baner - CKiS - Kino Konesera 24 kwietnia 2020 r.