Aktualności - sport

IV Puchar Wiosny Ju-Jitsu Grappling

W sobotę, 6 kwietnia na sali sportowej MOSiR przy ul. Łężyńskiej 4 odbył się IV Puchar Wiosny Ju-Jitsu Grappling - cykliczny turniej organizowany przez konińskie kluby ju-jitsu.

Koninianie zdobyli Puchar Polski

W sobotę (6 kwietnia) koninianie zdobyli Puchar Polski Drużyn Klubowych w wolnym paleniu fajki. Pokonali fajczarzy z Warszawy i Poznania.

Rywalizowali na parkiecie i trybunach

Takich kibiców chciałby każdy sportowiec, takich sportowców chcieliby wszyscy kibice - tak najkrócej można opisać to co działo się w Hali RONDO w czwartek (4 kwietnia). Tego dnia rozegrano już po raz piętnasty „Konkurs superkibiców i 1001 gra”.

Sukcesy zawodników UKS MTB SMECZ KONIN

W sobotę, 23 marca w Słupcy odbyły się zawody badmintona w ramach Grand Prix Słupcy 2019. W zawodach wystartowali zawodnicy ze Słupcy, Gniezna, Mąkolna, Poznania, Sarbic oraz Konina.

Medale dla konińskich liceów

W środę, 27 marca w hali Rondo odbyły się Finały I ligi aerobiku. Podczas turnieju konińskie licea okazały się bezkonkurencyjne, zdobywając złoty (I LO) oraz srebrny (II LO) medal. W zawodach uczestniczyło 40 drużyn (430 zawodników) z terenu Wielkopolski.

CODA na Chance for Dance w Toruniu

Niesamowite sukcesy młodych tancerzy z zespołu CODA z Konińskiego Domu Kultury na turnieju Chance for Dance w Toruniu!

Zosia Zakrzewska na podium

W sobotę, 9 marca w Opolu odbyły się międzynarodowe zawody Pole Art Experience, na których zawodniczka z Konina Zosia Zakrzewska zdobyła brązowy medal.

XXIII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dzieci im. Olka Ruminkiewicza

W sobotę, 9 marca rozpoczął się XXIII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dzieci im. Olka Ruminkiewicza. Do Szkoły Podstawowej nr 15 przyjechało 16 ekip z terenu całej Polski.

Sportowe podsumowanie roku

W czwartek, 7 marca w sali widowiskowej Konińskiego Domu Kultury odbyło się Sportowe Zakończenie Roku 2018 w Koninie. Tym razem gospodarz imprezy - Prezydent Piotr Korytkowski, którego reprezentował zastępca Witold Nowak - zaprosił blisko 300 przedstawicieli prawie wszystkich uprawianych w mieście dyscyplin sportowych.

Adam Winciaszek na podium

Na Krajowym Turnieju Badmintona, który odbył się 2 marca w Miastku zawodnik UKS MTB SMECZ KONIN Adam Winciaszek stanął aż dwa razy na podium.