Akademia Bezpieczeństwa odwiedza seniorów i przedszkolaki

Akademia Bezpieczeństwa - Bezpieczny Senior po raz kolejny gościła u podopiecznych Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej przy ulicy 11 Listopada 19. Tym razem rozmawialiśmy o: ekologii, recyklingu; prawidłowej segregacji odpadów; wyrzucaniu resztek jedzenia na trawniki, co w konsekwencji doprowadza do pojawiania się w mieście gryzoni (szczury) oraz dzikich zwierząt (lisy). Pani Katarzyna Maciejewska ze Straży Miejskiej podeszła do tematu od strony praktycznej i pokazywała, na czym polega segregowanie śmieci.

Tradycyjnie odwiedziliśmy też najmłodszych koninian. Tym razem byliśmy w Przedszkolu nr 2. Grupa „Promyczki” rozmawiała z st. asp. Katarzyną Maciejewską o bezpieczeństwie w domu, drodze do przedszkola oraz bezpiecznej zabawie na placu zabaw.

Na zakończenie spotkania maluchy otrzymały kolorowanki z cyklu „Bezpieczne dziecko” oraz odblaskowe breloczki. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz piękne laurki.

Akademia Bezpieczeństwa-Bezpieczny Maluch oraz Bezpieczny senior to wspólne przedsięwzięcie Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Straży Miejskiej w Koninie.

Wróć