Bezpłatne szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych dla seniorów

Jak wysłać maila, zarezerwować bilet do kina online, zapłacić rachunki przez internet czy zrobić zakupy za pomocą sieci, a nawet założyć konto na portalu społecznościowym? Seniorzy bardzo często boją się tego typu nowinek. W oswojeniu strachu przychodzi Fundacja Partycypacji Społecznej, która w ramach projektu „Wielkopolska Cyfrowa” przeszkoli ponad 3 tysiące Wielkopolan, także z miasta Konina.

Kurs komputerowy będzie trwał ok.  3 miesięcy. Wsparcie zaplanowano dla 3100 seniorów  z 151 gmin, w tym dla 30 osób z miasta Konina (lista gmin objętych projektem znajduje się na stronie www.fundacja-spoleczna.pl).

Kursy komputerowe „Cyfrowa Wielkopolska” umożliwiają każdemu uczestnikowi projektu nabycie bardzo praktycznych umiejętności obsługi Internetu, komputera, telefonu, tabletu i innych urządzeń IT. Uczestnicy będą kształtować kompetencje pomocne w życiu codziennym seniora (komunikacja online; e-usługi, w tym zakupy i bankowość online, usługi medyczne, e-administracja i wiele innych).

Planowane szkolenia z kompetencji cyfrowych seniorów 65+ rozpoczną się w pierwszej połowie 2019 roku.

Senior, który będzie uczestniczył w zajęciach po zakończeniu szkolenia otrzyma tablet na własność.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

W celu zgłoszenia do projektu należy kontaktować się z: Katarzyną Złotnicką - Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Koninie, tel. 63 240 12 93.

Szczegóły projektu dostępne są na stronie www.fundacja-spoleczna.pl. Informacji na temat projektu udziela Fundacja Partycypacji Społecznej pod nr tel. 61 662 11 60.

Wróć