Cudeńka w galerii CKiS

Po dłuższej przerwie, spowodowanej pandemią, w galerii Centrum Kultury i Sztuki przy Okólnej, w piątkowe popołudnie (26 czerwca) odbył się wernisaż przepięknych dzieł stworzonych przez Jadwigę Tyksińską. Obrazy malowane na szkle i deskach zachwycają.

Jadwiga Tyksińska to niezwykle artystyczna dusza, maluje, pisze wiersze, rzeźbi, animuje ruch kulturalny w gminie Kłodawa. A do tego ma zawsze czas dla innych i uwielbia swoje dzieci i wnuki.

To wszystko było widać w czasie wernisażu, szczególnie gdy artystce przyszło mówić o sobie. Od razu było widać, że zdecydowanie bardzie woli realizować się w działaniu i aktywności twórczej.

Wernisaż niestety nie odbył się z udziałem zapowiadanej kapeli z Malanowa „Tradycja”, ale tradycji stało się zadość – uroczyste otwarcie wystawy Jadwigi Tyksińskiej zakończył wspaniały poczęstunek… na wynos. Chleb ze smalcem i ogórkiem, w gustownym pojemniczku oraz cydr bądź woda to był starzał w dziesiątkę. Były też prezenty od artystki, choć nie wystarczyło ich dla wszystkich.

Wystawę przecudnego malarstwa Jadwigi Tyksińskiej można oglądać do 17 lipca.

Wróć