Czytali razem z Danielem Olbrychskim

W sobotę, 7 września w Konińskim Domu Kultury odbyła się konińska odsłona narodowego czytania, zaproponowanego przez parę prezydencką. Samorządowcy, przedsiębiorcy, nauczyciele, uczniowie i związkowcy, a także Daniel Olbrychski czytali fragmenty „Katarynki” Bolesława Prusa i „Sachem” Henryka Sienkiewicza.

– Promocje czytelnictwa trzeba prowadzić non stop. Stajemy się społeczeństwem coraz bardziej obrazkowym, słuchamy audiobooków, a piktogramy, bryki, skróty utworów literackich są coraz bardziej powszechne. Dlatego ta inicjatywa narodowego czytania jest bardzo szlachetna – powiedział prezydent Konina Piotr Korytkowski, który rozpoczął czytanie „Katarynki”.

Po nim na scenie pojawiali się przedstawiciele różnych środowisk. A narodowe czytanie zakończył Daniel Olbrychski, gość specjalny.

W drugiej części narodowego czytania odbyło się spotkanie autorskie z Danielem Olbrychskim, które znakomicie poprowadziła Izabela O'Sullivan. Aktor opowiadał o swojej pracy, poglądach i nie unikał odpowiedzi na żadne z pytań. Po spotkaniu długo podpisywał książkę ze specjalną pieczęcią narodowego czytania.

Organizatorem konińskiego narodowego czytania byłą Miejska Biblioteka Publiczna.

Wróć