Duży ruch na budowie wiaduktu

Po wschodniej stronie torów, od ulicy Wyzwolenia, trwa spawanie dźwigarów południowej nitki przyszłej ulicy łączącej poprzez wiadukt wspomnianą drogę z Paderewskiego. Po stronie przeciwnej sypany i zagęszczany jest nasyp przyszłej trasy, trwa też przebudowa skrzyżowania z ulicą Przemysłową.

Praktycznie gotowy wiadukt, realizowany przez PKP, zyska niebawem odpowiednie nawierzchnie jezdni, a oba jego przyczółki połączą się z przyszłą nową ulicą.

Trwają intensywne prace na ulicy Wyzwolenia, na odcinku od ulicy Sosnowej do Zakola, zmierzające do jej rychłego otwarcia dla ruchu. Widać już prawie połowę przyszłego ronda oraz wjazd na realizowaną w dobrym tempie estakadę.

W tym miejscu apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności przy jeździe ulicami Przemysłową i Paderewskiego. Na czas przebudowy tego skrzyżowania wprowadzono inną organizację ruchu, o czym dokładnie mówią znaki pionowe i poziome na Przemysłowej. Poruszający się nią w kierunku Marantowa nie mogą skręcić w Paderewskiego (poza autobusami MZK). Niestety, nasze wtorkowe (7 lipca) obserwacje potwierdzają, że wielu kierowców jeździ na pamięć, blokując w ten sposób płynność ruchu.

Wróć