Dzieciaki w Centrum i mnóstwo świątecznych niespodzianek

Wspólny świąteczny taniec uczestników warsztatów, elfów, Świętego Mikołaja i Pani Mikołajowej – taki był finał grudniowego projektu „Dzieciaki w Centrum” w Konińskim Domu Kultury. Dzieci wraz z instruktorami przygotowały występ specjalnie dla swoich opiekunów. Były też świąteczne filmy oraz niespodzianki.

Świąteczna odsłona „Dzieciaków w Centrum” była wyjątkowa. Najpierw dzieci wspólnie z rodzicami obejrzały film „Magiczne Święta Ewy”. Dowiedziały się jak 10-letnia dziewczynka poradziła sobie z ważnym zadaniem, które miała do wykonania podczas pobytu na feriach w południowej Estonii. Ewa musiała bowiem uratować las przed zarządcą, który chciał wyciąć wszystkie drzewa. Pomogła też dwójce młodych ludzi znaleźć miłość!

Po filmie familijnym dzieci wybrały się na warsztaty filmowo-artystyczne. Porozmawialiśmy o przesłaniu filmu „Magiczne Święta Ewy” oraz przygotowaliśmy niespodziankę dla rodziców. Uczestnicy warsztatów razem z instruktorami z Konińskiego Domu Kultury: Anną Cherniei oraz Grzegorzem Ambroziakiem przez prawie dwie godziny pracowali nad świątecznym występem tanecznym. W tym czasie rodzice oglądali film „Last Christmas”, a po filmie, ku ich wielkiemu zaskoczeniu, na scenie pojawiły się ich pociechy. Towarzyszyły im również elfy tańczące breaking z grupy Body and Soul z Konińskiego Domu Kultury. Nie mogło też zabraknąć Świętego Mikołaja, który na wielki finał, wśród radosnych okrzyków, zakręcił się na głowie! Mikołaj wręczył też wszystkim uczestnikom warsztatów upominki.

Przypomnijmy, że Koniński Dom Kultury i Kino Centrum realizują projekt „Dzieciaki w Centrum” wspólnie z elitarną siecią kin Europa Cinemas. Naszą misją jest przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego. Projekt „Dzieciaki w Centrum” zakłada edukację filmową przeznaczoną dla dzieci w wieku 6-10 lat. W programie spotkań, które odbywają się raz w miesiącu znajdują się: dobre, europejskie kino, warsztaty filmowo-artystyczne i wspaniała zabawa.

Noworoczna odsłona projektu „Dzieciaki w Centrum” odbędzie się w niedzielę, 26 stycznia 2020.

Wróć