Dzieciaki w Centrum wracają

Nowa odsłona projektu „Dzieciaki w Centrum” startuje 29 września! Zapraszamy na filmy i warsztaty.

Dzieciaki w Centrum to ulubiony projekt starszych i młodszych miłośników filmów i dobrej zabawy. Realizowany jest przez Kino Centrum wspólnie z siecią kin Europa Cinemas. Projekt to edukacja filmowa przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

W niedzielę, 29 września zapraszamy dzieci i rodziców na przedpremierowy pokaz filmu „Był sobie pies 2”. To zabawna i wzruszająca opowieść o psie Baileym, który przechodząc kolejne reinkarnacje zastanawia się nad sensem życia. Tym razem Bailey dostaje od swojego ukochanego Ethana nowy cel: ma opiekować się jego wnuczką – CJ. Dopóki dziewczynka jest mała, zadanie jest dość proste, choć czasem trzeba ochronić ją własnym ciałem przed rozbrykanym koniem. Z biegiem czasu CJ dorasta i wyzwania dla Baileya też stają się coraz większe, tym bardziej, że dziewczynka wyjeżdża z matką do wielkiego miasta i traci kontakt z dziadkami. Na szczęście Bailey przeżył już wiele żyć i sporo się o ludziach nauczył. Tym razem będzie musiał pomóc swojej ukochanej pani odnaleźć prawdziwą miłość, zrealizować marzenia i przede wszystkim pogodzić skłóconą rodzinę. Czasem będzie musiał odejść, by zaraz znów powrócić w nowym wcieleniu, raz nawet jako suczka. Bo jedno wie na pewno: życie jest na tyle pomerdane, że zawsze warto trzymać się razem.

Po obejrzeniu filmu młodzi widzowie wybiorą się na warsztaty prowadzone przez instruktorów z Konińskiego Domu Kultury. Będą rozmawiać o filmie i poruszanych w nim tematach. Nie zabraknie też rozwijających wyobraźnię zajęć plastycznych czy pozwalających wyładować energię zajęć ruchowych. Na warsztatach zawsze wspaniale się bawimy!

W czasie gdy dzieci będą się uczyć i bawić na warsztatach, rodzice wybiorą się do kina, by obejrzeć przeznaczony dla nich film. Podczas pierwszego w nowym sezonie spotkania ,,Dzieciaków w Centrum" będzie to nowa polska produkcja - film ,,Legiony" w reżyserii Dariusza Gajewskiego. To uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański) – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich. Ich spotkanie rozpocznie burzliwy romans, który wystawi relacje bohaterów na wielką próbę. Obok postaci fikcyjnych, których historie wzorowano na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawia się szereg osobistości znanych z kart historii. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. „Król” (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc), porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki) i wielu innych.

Wszyscy chętni do udziału w warsztatach powinni pamiętać, że trzeba się wcześniej na zapisać - tradycyjnie na tydzień przed wydarzeniem w Impresariacie Konińskiego Domu Kultury. We wrześniu zapisy ruszą 23 września (tel. 63 21 31 33 wew. 29).

Dzieciaki w Centrum
niedziela, 29 września
14.00 - film „Był sobie pies 2” - przedpremierowo - czas trwania: 1 godz. 48 min
16.00 - warsztaty filmowo-artystyczne dla dzieci
16.00 - film dla rodziców „Legiony” - czas trwania: 2 godz. 10 min

Warsztaty dla dzieci kosztują 10 zł. Bilety na filmy dla dzieci i opiekunów: 12 zł. 

W nadchodzącym sezonie dzieciaki spotkają się w Kinie Centrum dziewięciokrotnie: 

29 września 2019
20 października 2019
17 listopada 2019
8 grudnia 2019
26 stycznia 2020
23 lutego 2020
29 marca 2020
26 kwietnia 2020
10 maja 2020

Wróć