„Gaudeamus” po raz piętnasty

We wtorkowy wieczór (8 października) już po raz piętnasty w Stowarzyszeniu Koniński Uniwersytet Trzeciego Wieku zabrzmiał „Gaudeamus igitur”. Ślubowanie złożyło 24 nowych studentów.

Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego w SKUTW odbyła się w gościnnych progach PWSZ. Jak zawsze ze swadą poprowadziła ją Adelajda Zok. Uczestniczyli w niej m.in. poseł Tomasz Nowak, prezydent Konina Piotr Korytkowski oraz jego zastępca Witold Nowak, JMR PWSZ prof. dr hab. Mirosław Pawlak oraz przedstawicielki UTW w Kłodawie i Tuliszkowie i wielu innych znamienitych gości.

Prezes Stowarzyszenia Urszula Adamska podsumowała dokonania ubiegłego roku akademickiego i zaprezentowała plany na nowy. Główną jego idea będzie wszystko co wiąże się z ekologią.

Henryk Janasek, wieloletni dyrektor MBP i współpracownik Uniwersytetu wyróżniony został listem gratulacyjnym.

Serdeczne słowa i życzenia popłynęły m.in. od prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego i posła Tomasza Nowaka. Członek ZG TiFC - Ryszard Sławiński zaprosił dojrzałych studentów na koncert chopinowski.

Ślubowanie złożyło 24 studentów I roku. Niestety, otrzęsin nie było...

Znakomity wykład inauguracyjny, zatytułowany „O języku, grzeczności i różnicach kulturowych” wygłosiła prof. zw. dr hab. Barbara Lewandowska-Tomaszczyk, filolog angielska. Przedstawiła część wyników badań prowadzonych przez nią od lat w sferze językowej, obejmujących Polaków, Brytyjczyków i Amerykanów.

Uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego zakończyło tradycyjnie odśpiewanie „Gaudeamus igitur”.

Wróć