Herbatka w salonie Zofii

Dwudziesty siódmy Salon Poezji i Literatury w KDK miał niecodzienny charakter. Na herbatkę w nim słuchaczki Politechniki III Wieku i licznych koninian zaprosiła... Zofia Urbanowska. W niedzielny wieczór (12 maja) wcieliła się w nią znakomicie aktorka Anna Cieślak.

Zaczęło się od fragmentów „Księżniczki”, ale i tak najwięcej miejsca zajął „Gucio zaczarowany”. Zofii towarzyszyły „muzyczne anioły”: uczniowie konińskiego „Muzyka” Anna Pydyńska, Filip Pacześny oraz Lena Witkowska z PSM w Słupcy, przygotowani przez Danutę Gościńską.

Niedzielny Salon Poezji znakomicie wpisał się w obchodzony w naszym mieście Rok Zofii Urbanowskiej. Być może za sprawą Zofii Kasprzyk będzie miał ciąg dalszy w przyszłym roku, także w maju, na urodzinach i imieninach Zofii i Stanisława Moniuszki.

Ozdobą wieczoru były słuchaczki Politechniki III Wieku przy konińskiej NOT, które wszystkie wystąpiły w ulubionych przez pisarkę żabotach, z czego nie krył dumy szef Politechniki Zbigniew Bajcar.

Niebawem kolejne spotkania z Zofią Urbanowską. Już 15 maja w jej dworku (obecny USC) o godzinie  16.00 rozpocznie się promocja książki o pisarce. A już w niedzielę (19 maja) na Bulwarze Nadwarciańskim wielkie imieniny!

Wśród widzów obecni byli m.in. Zenona Sroczyńska - kierownik Wydziału Kultury UM, reprezentująca Prezydenta Konina, poseł Tomasz Nowak oraz szef konińskiej książnicy - Henryk Janasek. Przyjechała także pomysłodawczyni Salonu Katarzyna Kubacka-Seweryn.

Wróć