104. urodziny Pana Romana Janickiego

W poniedziałek, 10 lutego Pan Roman Janicki obchodził swoje 104. urodziny. Z tej wyjątkowej okazji Szanownego Jubilata odwiedzili z kwiatami, gratulacjami i serdecznymi życzeniami Prezydent Konina Piotr Korytkowski oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Nowicka.

Roman Janicki urodził się 8 lutego 1916 roku w miejscowości Osiecza, gmina Rzgów. W 1936 roku ochotniczo wstąpił do wojska. W czasie wojny walczył w bitwie nad Bzurą, został ranny w Puszczy Kampinowskiej. W czasie okupacji, już po kapitulacji, pracował w tartaku, przy budowie mostów, a w roku 1943 trafił do łagrów robotniczych. W 1944 roku cudem uniknął śmierci, kiedy stanął przed plutonem egzekucyjnym. W maju 1945 roku wziął ślub z Józefą z domu Krakowską.

Po wyzwoleniu wrócił do służby wojskowej, służąc na różnych stanowiskach aż do emerytury, w czasie której zatrudniał się jeszcze na obszarach związanych z administracją wojskową. Wraz z żoną wychował i wykształcił czworo dzieci. Doczekał się dziewięcioro wnuków, ośmioro prawnuków i jednej praprawnuczki.

Odznaczony wieloma medalami, między innymi Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Wróć