XV Mistrzostwa Polski Samorządowców w tenisie ziemnym

W dniach 28-30.06.2019 roku na konińskich kortach po raz piętnasty spotkali się samorządowcy, aby rozegrać Mistrzostwa Polski.  Wraz z kolejnymi edycjami turnieju wzrosły też lata kategorii wiekowych, ale pomimo tego faworyci pozostali ci sami. W trzech kategoriach czterej rozstawieni zawodnicy wygrywali swoje mecze, a ostatecznie jedynki wygrały kategorie, pokonując w finałach drugie numery. W kategorii do 50 lat Paweł Szmalc (Toruń) pokonał 6/4 6/2 Jarosława Różyckiego (Mściwojów). Kategoria 51-60 lat sukces Artura Gałacha (Łuków) w finale 6/2 6/2 ze Zbigniewem Iciaszkiem (Konin). Panowie w kategorii +60 lat to wygrana Mieczysława Makowskiego (Szczecinek) z Jerzym Conradim (Reda) 6/3 6/3. W deblu również para nr 1 wygrała z parą nr 2, a mianowicie Paweł Szmalc i Jarosław Różycki pokonali konińską parę Wiesław Steinke, Zbigniew Woźniak 4/6 6/3 6/0. Turniej pocieszenia wygrał Maciej Piekarczyk (Poznań), w finale pokonując 6/3 6/2 Macieja Królikiewicza (Ryki). Od każdej reguły bywają jednak wyjątki. Okazała się nią kategoria VIP. Tutaj 12 tytułów z rzędu zdobył Wiesław Steinke (Konin). Trzynastka okazała się dla niego pechowa, bowiem w półfinale musiał uznać wyższość Łukasza Brodziaka (Pieńsk), który z kolei w finale docenił debiutującego w Mistrzostwach zastępcę prezydenta Kalisza Grzegorza Kulawinka. Wynik finału to 6/0 6/1 dla absolutnego dominatora tych Mistrzostw.

Podczas uroczystej kolacji oraz losowania nagród najwięcej szczęścia mieli: wicestarosta powiatu świdnickiego Zygmunt Worsa, który wylosował weekendowy pobyt w ośrodku Olandia oraz Tadeusz Ciak - burmistrz Makowa Mazowieckiego, który wyjechał z Konina rowerem ufundowanym przez firmę Hydrostal.

Każda seria ma kiedyś swój koniec. Tak było w kategorii VIP, tak też jest w przypadku Mistrzostw w Koninie, bowiem od przyszłego roku Mistrzostwa przeniosą się do Szczecinka.

Wróć