18 stycznia - Galeria CKiS Wieża Ciśnień – Wernisaż wystawy „w.e.f.r.a.g.m.e.n.t.a.c.h” Doroty Tołłoczko-Femerling

Wernisaż 18 stycznia, g. 18.00, Galeria CKiS Wieża Ciśnień

Wystawa „w.e.f.r.a.g.m.e.n.t.a.c.h Doroty Tołłoczko-Femerling to pierwsza w nowym roku propozycja wystawiennicza Galerii CKiS Wieży Ciśnień. Na wernisaż zapraszamy 18 stycznia.

Na wystawę złożą się instalacja „Przezwyciężanie” z 2014 i nowy cykl odnoszący się do chwilowych konfiguracji światła i cienia. „Powidoki industrialne” to cykl prac w formie reliefów tworzonych z płaszczyzn, z różnych materiałów poprzeplatanych półprzejrzystymi zdjęciami struktur industrialnych. Cały projekt dotyka przestrzeni ludzkiej ogólnie pojętej, wykreowanej przez człowieka i równocześnie pozostawiającej na nim swoje wrażenie. Owym zestawem próbuję zatrzymać ulotną emocję – przedstawioną w mieszaninę form, płaszczyzny i światła – mówi artystka.

Na przestrzeni swojej dotychczasowej twórczości można powiedzieć, że coraz bardziej jestem „w drodze”, mimo prób tworzenia swoich przestrzeni, co też niejednokrotnie próbowałam przedstawić w realizacjach. Prace te jednak zawsze w większym lub mniejszym stopniu dotykają momentu zawieszonego gdzieś w przestrzeni między światłem a cieniem i związanej z tym emocją. Nie inaczej jest też i tym razem, aczkolwiek fragmentaryczność, tudzież rozproszenie, którego obecnie doświadczam, ma zupełnie inny wymiar.

Dorota Tołłoczko-Femerling - absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie.

Od 2003 r. współpracowała, a w latach 2005-2012, należała do stowarzyszenia schloss broellin e.V. W latach 2007-2013 uczestniczyła w organizacji „Westiwalu - sztuka architektury”. W latach 2011-2015 kuratorka Galerii Rektorskiej Akademii Sztuki w Szczecinie. W czerwcu 2017 r. uzyskała tytuł doktora na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Technologicznego w Radomiu. Członkini ZPAP. Autorka Pomnika Powielacza w Szczecinie i instalacji rzeźbiarskiej „GATE” w Prenzlau. Brała udział w wielu wystawach w kraju i za granicą.

Wystawę można oglądać do 15 lutego.

Wróć