19 maja - Niech zlecą się Zośki

„Tysiąc pięćset dwanaście jest Zosiek w mieście właśnie, ale ten rok w garści trzyma… Ta jedyna!” = to hasło przyświeca obchodom Konińskiego Roku Zofii Urbanowskiej. Wszystkie Zosie, Zośki, Zosieńki i Zofie zapraszamy na zlot, który odbędzie się podczas imprezy „Urodziny Zofii Urbanowskiej”, 19 maja na konińskim bulwarze.

- Chcemy zintegrować konińskie Zofie, ale zapraszamy też panie spoza Konina. Każda dostanie specjalną przypinkę, będzie też wspólne zdjęcie Zosiek. Mamy nadzieję, że panie chętnie wezmą udział w spotkaniu. Dla tych, które mają długie włosy mamy niespodziankę: wszystkie będą mogły skorzystać i uczesać się w koka, dzięki uczennicom z Zespołu Szkół Technicznych w Koninie – zachęca Zenona Sroczyńska kierownik wydziału kultury Urzędu Miejskiego w Koninie. Spotkanie Zosiek zostanie upamiętnione wspólną fotografią.

Urodziny Zofii Urbanowskiej to impreza nie tylko dla pań o imieniu Zofia. Może przyjść każdy. Będą atrakcje dla dzieci takie jak Festiwal Baniek, Bitwa na rymy, występy przedszkolaków, rękodzielnicy. Fundacja Podaj Dalej przygotuje spektakl na motywach opowiadania „Janosik” Zofii Urbanowskiej, a do tańca zagrają Kapela z Kopyta i Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Na wszystkich czekał będzie urodzinowy tort. A zespół Agharta zaśpiewa specjalnie przygotowaną na tę okazję piosenkę o Zofii Urbanowskiej. Warto przypomnieć, że grupa nagrywa też singiel z tym utworem, będzie można go zdobyć właśnie podczas imprezy urodzinowej.

W dworku, czyli obecnym Urzędzie Stanu Cywilnego wszyscy chętni będą mogli zobaczyć filmową bajkę „Gucio Zaczarowany” i obejrzeć wystawę poświęconą Zofii Urbanowskiej.

Urodziny Zofii Urbanowskiej: 19 maja 2019 godz. 14.30, Bulwar Nadwarciański.

Na zdjęciu projekt przypinki „Zlot Zosiek”

Wróć