22 marca – KDK - „Żywioły” Kamila Wasickiego

Najpierw śpiewał „Chwyć mnie za rękę”, potem dowodził, że „Dobre rzeczy się zdarzają”. 22 marca na scenie Konińskiego Domu Kultury Kamil Wasicki będzie przekonywał, że żywioły „są podwalinami naszego istnienia”.

„Żywioły” to tytuł jego trzeciej płyty, którą artysta będzie promował w czasie koncertu w KDK. Ta płyta to kolejny album wydany przez Kamila Wasickiego w Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Płyta zawiera 10 autorskich utworów, zarówno w warstwie literackiej, jak i muzycznej. To zbiór osobistych żywiołów artysty: uczuć, emocji, wspomnień, marzeń i nadziei, które – jak sam autor określa – „są podwalinami naszego istnienia”.

Na scenie KDK towarzyszyć mu będzie zespół w składzie: Artur Matejuk (akordeon), Jakub Chojnacki (saksofony, instrumenty klawiszowe), Bartłomiej Chojnacki (bas, kontrabas), Paweł Andrzejewski (perkusja) oraz Grzegorz Kołodziejczak (trąbka) i Zbigniew Kołodziejczak (puzon).

Kamil Wasicki – związany z Koninem artysta, posiadacz wielu talentów: poeta, kompozytor, śpiewający autor, gitarzysta, z zawodu realizator dźwięku. Te talenty, wciąż rozwijane, sprawiły, że był laureatem wielu festiwali i przeglądów, m.in. Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA 2009 w Warszawie, na którym otrzymał nagrodę Grand Prix im. Jonasza Kofty czy Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie dwukrotnie (w latach 2002 i 2004) otrzymał nagrodę specjalną im. Wojciecha Bellona. Dzisiaj Wasicki jest organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej FOPA w Ślesinie (w lutym br. odbyła się jego 12. edycja). Własny dorobek artystyczny dokumentuje kolejnymi albumami: „Chwyć mnie za rękę” (2011, Agencja Fonograficzna Polskiego Radia) oraz „Dobre rzeczy się zdarzają” (2014, LUNA Music Polska). Wydawcą trzeciego albumu, „Żywioły”, jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia (dawniej: Agencja Fonograficzna Polskiego Radia).

Kamil Wasicki „Żywioły”
Koniński Dom Kultury
22 marca 2019, godz. 18.00
Bilety: 30 zł (w Impresariacie KDK)

Wróć