28. Finał WOŚP

Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej - tak brzmi cel 28. Finału WOŚP, który odbędzie się 12 stycznia 2020 roku, także w Koninie.  

Mamy nadzieję, że Polacy po raz kolejny nam zaufają i że wspólnie zbierzemy środki, które pozwolą nam poprawić funkcjonowanie w kolejnej dziedzinie polskiej medycyny – mówi Jurek Owsiak, prezes Fundacji WOŚP.

Fundacja zbierać będzie środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych  dzieci. Orkiestra skupi się przede wszystkim na takich dziedzinach medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. Aby operacje były skuteczne, bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej czy zakładów diagnostyki obrazowej. Należą do nich: lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C, zestawy endoskopowe.

Bądź z nami 12 stycznia 2020. Koniński sztab zagra w Galerii nad Jeziorem. gdzie nie zabraknie atrakcji. Przygotujemy działania kulturalne, sportowe, licytacje, koncert gwiazdy. W tym roku w konińskim sztabie kwestować będzie 800 wolontariuszy z Konina i ościennych miejscowości: Goliny, Kazimierza Biskupiego, Żychlina, Skulska, Brzeźna, Kramska.  Nabór ruszy w listopadzie, szczegóły już wkrótce.

Koordynatorem 28. Finału WOŚP w Koninie jest CKiS - DK Oskard. Współpracują z nami Galeria Nad Jeziorem, miasto Konin, służby, lokalne media, organizacje pozarządowe, instytucje kultury, harcerze, artyści, szkoły, konińskie firmy, sportowcy i osoby prywatne.

Wróć