30 października - cała ta perkusja - warsztaty i koncert


Gra na perkusji to Twoja pasja, a Charles Robert Watts to Twój jeden z  idoli ? Jeśli tak, to koniecznie musisz zapisać się na warsztaty, które odbędą się 30 października w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. Wieczorem zapraszamy na koncert Wolf Spider i Big Band MDK.

Warsztaty perkusyjne poprowadzi Beata Polak od godz. 10 do 15. Koszt 50 zł, liczba miejsc ograniczona. Zapisy w sekretariacie MDK.  Natomiast o godz. 20 rozpocznie się koncert Wolf Spider, jako support wystąpi Big Band MDK pod kierownictwem Szymona Wieczorkiewicza. Bilety w cenie 10 zł w sprzedaży od poniedziałku.

Beata Polak ukończyła  Akademię Muzyczną w klasie perkusji. Jest nauczycielem dyplomowanym w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu.

Jej pierwszy zespół nu metalowy Syndicate zadebiutował w 1999r. płytą „Head Over Heels” , a wcześniej  na Festiwalu Węgorzewo '97  otrzymała nagrodę „Największej Indywidualności Muzycznej”. Podejmuje również współpracę z zespołami 2TM2,3 i Armia. W 1998 r. Beata udziela się w zespole Houk  i nagrywa kilka piosenek dla Maryli Rodowicz. W  2001 r. rozpoczyna współpracę z zespołem Arka Noego i 2-krotnie odbywa trasy koncertowe dla Polonii po Stanach Zjednoczonych. W 2011 r. rozpoczyna współpracę z zespołem Wolf Spider. Od 2012 r. współpracuje z Dziewczęcym Chórem Skowronki. W 2015 r. bierze udział w nagraniu kilku piosenek na płytę „Byle być sobą” Michała Szpaka. W 2017 r. wraz z gitarzystą Piotrem „Mańkoverem” Mańkowskim wydaje cykl 9-ciu edukacyjnych odcinków video dla Magazynu „Perkusista” pt. ”Zagraj w To z Kobietą”. Również w 2018r. przyjmuje zaproszenie od norweskiego wokalisty Jorn’a Lande do współpracy z jego zespolem Jorn,  czego zwieńczeniem jest płyta koncertowa DVD i Blue Ray „Live On Death Road” z koncertu w Mediolanie. W tym samym roku dołącza do projektu muzycznego „Stutthof. Apel Cieni”, obok wokalisty Armii – Tomasza Budzyńskiego, basisty – Darka Budkiewicza i eksperymentatora muzyki elektronicznej – Michała Jacaszyka wykonując muzykę do poezji więźniów obozu koncentracyjnego w Stutthofie.

Obecnie Beata Polak gra na stałe w zespole 2TM2,3 , Wolf Spider, Tomasz Budzyński , w projekcie muzycznym  Stuttho  oraz współpracuje z Dziewczęcym Chórem Skowronki.

Wolf Spider - zespół thrashmetalowy. Powstał w 1985 roku w Poznaniu.
Zespół ma na swoim koncie koncerty m.in. na Metalmanii '86, '87, '88, '90, Rock Opole '88, Metal Battle, FMR w Jarocinie, gdzie w 1987r został jednym z 3 laureatów, w Czechosłowacji, na Węgrzech.Swój ostatni koncert przed zawieszeniem działalności zespół zagrał w 1991 roku, występując przed Deep Purple w poznańskiej Arenie.

W lutym 2012 r. , po kilku miesiącach przygotowań, Wolf Spider powrócił na scenę. Po reaktywacji zespół zagrał serię koncertów w całej Polsce, wystąpił na kilku festiwalach, odbył udaną trasę po Chinach w 2014 r., oraz nagrał nowy album, "V", który ostatecznie ukazał się w październiku 2015.  Kolejne lata to koncerty i przygotowania do nowej płyty, która jest w fazie nagrań i za kilka miesięcy będzie miała swoją premierę.

 

plakat_warsztaty

Wróć