8. edycja Nocnego Maratonu Gier

W nocy z 21 na 22 lutego w murach III Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Koninie odbyła  się już 8. edycja Nocnego Maratonu Gier, który z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę uczestników. Nie inaczej było i tym razem. Padła rekordowa liczba ponad 200 uczestników, w tym uczniów, nauczycieli, absolwentów z różnych stron Polski (m.in. z Poznania czy Wrocławia) i sympatyków specjalnie zaproszonych przez organizatorów.

Cel wydarzenia pozostaje niezmienny od pierwszej edycji – wspólna integracja i zabawa, a idea przewodnia to gry wszystkich możliwych rodzajów. Młodzież przez całą noc mogła korzystać z licznych gier przyniesionych przez uczestników i zaprezentowanych przez wydawnictwa G3, Lacerta, Alexander, Nasza Księgarnia i Lucrum Games. Królowały planszówki, w tym w najnowsze gry strategiczne, karciane, komputerowe czy logiczne. Mafia, Dixit, Uno, klocki Jenga, Speed Cups to tylko niektóre z nich.  Fani najnowszych technologii mogli skorzystać z gier na konsole PlayStation oraz Xbox. Nie brakowało również wspólnego tańca i karaoke. Dużą popularnością cieszyły się udostępnione przez Park Makiet „Mikroskala” polskie klocki Meli, z których młodzież układała wymyślne konstrukcje. Ponadto każdy mógł skorzystać ze specjalnie przygotowanego przez uczniów pokoju zagadek i wysilić szare komórki, a tym którym bardziej odpowiadają gry sportowe mogli cieszyć się wspólną grą w m.in.: halową piłkę nożną, tenis stołowy, cymbergaj czy siatkówkę, z której słynie III LO. Nad przebiegiem gier sportowych czuwał zaś profesjonalnie Dariusz Sypuła, który od samego początku wspiera Nocny Maraton Gier.

Dzięki współpracy z pizzerią Da Grasso w Koninie młodzież miała zapewniony posiłek regeneracyjny w postaci pizzy, a Bank Żywności podarował dla uczestników przekąski oraz napoje. Natomiast Poznańska Palarnia Kawy Astra przekazała kawy i herbaty z szerokiej gamy swoich produktów.

Po raz pierwszy dzięki platformie do organizacji wydarzeń - Konfeo.com rejestracja na Nocny Maraton Gier odbywała się elektronicznie, a uczestnicy otrzymywali specjalne e-bilety umożliwiające wstęp, dzięki czemu cały proces mógł przebiec wyjątkowo sprawnie.

Zabawa zakończyła się dopiero o godz. 7:00 rano. Każdy uczestnik opuścił maraton z pamiątkowym gadżetem - tym razem była to wyjątkowa torba z logo Nocnego Maratonu Gier, jedynego takiego w naszym kraju.

Specjalne podziękowania również dla grona pedagogicznego - Jolanty Krakowskiej, Magdaleny Wasickiej, Michała Wanjasa, Agnieszki Dziardziel oraz sekretarz szkoły Olgi Krzos, którzy pomagali przy organizacji nocnego maratonu, a także Kacpra Danielskiego – koordynatora wolontariuszy i Dawida Gańczaka- głownego koordynatora.

Ta wspaniała integracja zapoczątkowana przez pomysłodawczynię Jolantę Krakowską, nauczyciela III LO oraz członków ówczesnego Koła Strzeleckiego między innymi Urszulę Pieczątkiewicz, Adama Sakowskiego, Łukasza Pakulskiego, dziś już inżynierów i absolwentów „Trzeciego”.

W tym roku Nocny Maraton Gier odbywał się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Konina – Piotra Korytkowskiego. W imieniu władz w III Liceum pojawił się zastępca prezydenta – Witold Nowak.

Wróć