8 marca – KDK – Spektakl „Nikt nie jest doskonały”

To komedia, która bawi, śmieszy i nigdy się nie starzeje. W Wielkiej Brytanii, Australii i całej Europie tekst Simona Williamsa „Nikt nie jest doskonały” został uznany za klasykę komedii romantycznej. Autor wpadł na pomysł scenariusza, po rozmowie z własną agentką, która na wieść, że planuje napisać komedię romantyczną skonstatowała: ależ faceci nie piszą romansów!. I tak na przekór tej opinii autor stworzył postać Leona.

Dzieło Simona Williamsa w reżyserii Piotra Dąbrowskiego wystawione zostanie w Konińskim Domu Kultury 8 marca, o godz. 20.00

Nikt i nic w życiu Leona nie jest doskonałe, żona odeszła, dorastającą córka Dee Dee zaczęła palić papierosy, a do tego jego ojciec Gus, rubaszny i niesforny pomimo wieku, drażni go swoją ekscentryczną naturą i towarzyskimi ekscesami. Leon jest introwertykiem, nudnym statystykiem, ale posiada talent…. niestety też niedoskonały, bo to talent do pisania romantycznych powieści. To iście niemęskie zajęcie ukrywa pod kobiecym pseudonimem Marty Banbury i bez nadziei na sukces wysyła swoje teksty do kobiecych wydawnictw.

Nikt nie przewidział, że pewnego dnia życie Leona zmieni jeden telefon z wydawnictwa „MJW”- powieść Marty Banbury została nagrodzona w konkursie najlepiej napisanych powieści dla kobiet, za którą autorka może otrzymać ogromną nagrodę… Sic! Cokolwiek by o Marcie Banbury nie mówić, to Marta kobietą nie jest… Szansa uzyskania nagrody może lec w gruzach, chyba że… wyjścia nie ma… Leon musi przebrać się za kobietę!

Na scenach wielu teatrów roi się od takich przebieranek, ale ten popularny gag wciąż bardzo bawi publiczność teatralną i filmową. Przypomnijmy sobie uroczą polską komedię z 1972 roku „Poszukiwany, poszukiwana”, czy genialnego Dustina Hoffmana w filmie „Tootsie”, albo klasyk „Pół żartem, pół serio”, w którym Jack Lemmon i Tony Curtis, w przebraniu kobiecym, bawili nas do łez, aby w ostatniej sekwencji filmu Joe. E. Brown mógł powiedzieć „NIKT NIE JEST DOSKONAŁY”.

Obsada:

  • Marta Chodorowska/ Magdalena Waligórska w roli pięknej Harriet Copeland
  • Wojciech Błach/Jacek Rozenek to uroczy, statystycznie nieśmiały Leonard
  • Michalina Sosna/Marta Chodorowska w roli żywiołowej nastolatki Dee Dee
  • Zdzisław Wardejn/Stanisław Banasiuk to Dziadek Gus, rubaszny i zabawny

Autor: Simon Williams

Reżyseria: Piotr Dąbrowski

Czas trwania spektaklu - 120 min (w tym jedna przerwa)

Bilety do nabycia w cenie 95 zł:

https://www.kupbilecik.pl/impreza-27691-nikt.nie.jest.doskonaly.konin.html

https://biletyna.pl/event/Nikt-nie-jest-doskonaly-Koninski-Dom-Kultury-Konin-e77822.html

Rezerwacje grupowe tel. 48 379 95 25 lub 519770303

Wróć