Kasjan Farbisz, Bug Stanisława Baja oraz inne wystawy

Po kilkutygodniowym przymusowym „postoju” swoje podwoje otworzyło we wtorek (12 maja) Muzeum Okręgowe. Wreszcie można - przy zachowaniu odpowiednich zasad - zwiedzać wystawy, których otwarcie nie mogło się odbyć uroczyście.

Na parterze spichlerza trafiamy na fotografie znanego konińskiego fotografa, laureata wielu nagród  Kasjana Farbisza. Fotografie zaprezentowane na wystawie zatytułowanej „Siga Siga” Kasjan Farbisz zrobił dosłownie na całym świecie. Mieliśmy to szczęście, że w czasie krótkiej wizyty w muzeum natknęliśmy się na autora wystawy, co skwapliwie wykorzystaliśmy.

W tym samym budynku, na piętrze, czynna jest także niezwykła wystawa niezwykłego malarza, który opanował do perfekcji - dosłownie i w przenośni - temat rzekę. Na wystawie prezentowane są prace Stanisława Baja, przedstawiające… rzekę Bug. Ileż tu zaskoczeń, piękna i spokoju, które może nieść ze sobą tylko natura.

Skoro już jesteśmy w spichlerzu warto zajrzeć też na wystawę „Widoki Wielkopolski Wschodniej XIX-XX wieku”, na której staniemy przed znakomitymi reprodukcjami by odetchnąć Koninem i jego okolicami sprzed dziesiątków, a nawet setek lat.

Jak zawsze, gorąco zapraszamy w muzealne progi!

Wróć