Kleczewska w budowie

Trwają intensywne prace przygotowawcze do budowy nowego przebiegu ul. Kleczewskiej. We wtorek (12 marca) specjalistyczne ekipy z firmy „Expel” kontynuowały wycinkę drzew kolidujących z planami. W ramach nasadzeń zastępczych, w późniejszym czasie, pojawi się tam blisko 280 drzew liściastych oraz ponad 1360 krzewów. Usuwano także wierzchnią warstwę gleby (humus), która zostanie wykorzystania przy małej architekturze.

Drzewa usuwane są przede wszystkim przy użyciu metody alpinistycznej, a związane jest to z wieloma kolizjami z liniami energetycznymi i bliskością ulicy. Rozbierana jest też część altanek ogródków działkowych przylegających do przyszłego ronda u zbiegu Paderewskiego i Kleczewskiej.

Dużym przedsięwzięciem będzie schowanie w ziemi ciepłociągu przebiegającego wzdłuż startej ulicy, nad którym pobiegnie przyszła droga dwupasmowa.

Przypomnijmy, że remont potrwa do października przyszłego roku i radykalnie odmieni trasę. Jego koszt to ponad 57 mln zł, z czego z dofinansowania z WRPO 2014-20 to nieco ponad 27 mln.

Przebieg przyszłej ul. Kleczewskiej prezentujemy na planach, które otrzymaliśmy z Zarządu Dróg Miejskich.

Projekt zagospodarowania terenu (uwaga, duże pliki):

Wróć