Koncert „Seniorzy dla Miasta”

Swoją energią mogliby oświetlić cały Konin. Mowa o śpiewających i recytujących seniorach z Konina, Sławska i Sompolna. Ich pasję, talent i radość ze śpiewania można było podziwiać podczas koncertu „Seniorzy dla Miasta”, który odbył się w niedzielę 9 lutego w Konińskim Domu Kultury.

Koncert daje możliwość przybliżenia mieszkańcom Konina działalności kulturalnej seniorów. Chóry oraz zespoły wokalne działające w mieście i powiecie swoimi występami uświetniają uroczystości gminne i ponadlokalne, wpisując się na stałe w pejzaż kulturalny miasta i regionu. Wspólne śpiewanie to także wspaniała forma integracji i aktywizacji środowiska seniorów w życiu społeczno-kulturalnym. Można powiedzieć, że to ich recepta na pogodę ducha i radość życia, a także wspaniała okazja do dzielenia się z tej radości i przyjemności jaką niesie śpiew i muzyka i z innymi.

W koncercie „Seniorzy dla Miasta” wystąpili: Duet „Ona i On” w składzie: Maria Sarna i Janusz Piechocki, Józef Mazurkiewicz, poeta, pisarz, rysownik, Janina Bednarska, gawędziarka z Sompolna, Zenon Kosmalski, akordeonista, zespół wokalny „TULIPAN” i zespół wokalny „JUTRZENKA” z Klubu Mieszkańców działającego przy Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, chór „DOMINIUM” ze Sławska w gminie Rzgów oraz zespół wokalny „FANTAZJA” z Konińskiego Domu Kultury - gospodarz wieczoru. Seniorzy swoją pasję rozwijają pod okiem Hanny Wojdak, Sławomira Kaliszewskiego i Mirosława Grzanki.

Artyści zaprezentowali się w znanych i lubianych przebojach, takich jak: „Zielone wzgórza nad Soliną”, „Świat bez miłości”, „Kwiaty kocham i Ciebie”, „Kalifornia Blue” czy „Mój przyjaciel wiatr”.

Koncertowi towarzyszyła wystawa obrazów Józefa Mazurkiewicza. Artysta zaprezentował na niej rysunki i szkice, które przedstawiają najpiękniejsze zakątki naszego miasta oraz miejsca, które dziś znamy już tylko z archiwalnych zdjęć.

Wróć