Konińscy harcerze oficjalną reprezentacją ZHP na centralnych obchodach Święta Niepodległości

Harcerze z konińskiego hufca będą reprezentować ZHP w Warszawie. Wezmą udział w centralnych obchodach Święta Niepodległości.

Konińscy harcerze wezmą udział w tegorocznych obchodach Święta Niepodległości przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Drużyna z naszego hufca będzie reprezentować na Placu marszałka Józefa Piłsudskiego cały Związek Harcerstwa Polskiego.

 Konińskich harcerzy spotkało nie lada wyróżnienie. Główne władze Związku Harcerstwa Polskiego poprosiły nasz hufiec o wystawienie drużyny, która będzie reprezentowała całą organizację podczas poniedziałkowych obchodów Święta Niepodległości na Placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. – Potraktowaliśmy to jako zaszczyt. Drużyna reprezentacyjna naszego hufca jest odpowiednio ubrana. Mają jednolite pałatki, kurtki, polary. Spotykają się co jakiś czas, po to by ćwiczyć umiejętności musztry. Uczestniczą od wielu lat z powodzeniem we wszystkich uroczystościach miejskich. Czasem w większym, czasem w mniejszym składzie, w zależności od potrzeb i możliwości. Drużyna liczy około 40-50 członków – mówi harcmistrz Michał Kałużny, komendant Hufca ZHP Konin. Przed członkami drużyny reprezentacyjnej teraz sporo pracy. Przez cały weekend będą pilnie ćwiczyć przed wyjazdem do stolicy.

Na zdjęciu: drużyna reprezentacyjna Hufca ZHP Konin podczas zeszłorocznych, konińskich obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Wróć