Konińscy sportowcy ze stypendiami Marszałka

Czworo konińskich sportowców ze stypendiami Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. Są to: Sylwia Matuszak i Natalia Nowinowska z Konińskiego Klubu Szermierczego oraz: Dawid Pluta i Mateusz Sztrauch jeżdżący w barwach Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów.

Stypendia wręczone zostały w Poznaniu już po raz 18. Zawodnikom z Konina podczas uroczystości towarzyszył odpowiedzialny za sport zastępca prezydenta naszego miasta Witold Nowak.

W tym roku Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał 65 stypendiów: 5 stypendiów dla sportowców z niepełnosprawnościami; 28 stypendiów dla medalistów MŚ i ME oraz 32 stypendia dla uczestników MŚ i ME w konkurencjach olimpijskich. Stypendia sportowe trafiły do zawodników reprezentujących 15 dyscyplin sportowych, zrzeszonych w 26 klubach sportowych.

Wysokość stypendium mieści się w przedziale 400-600 zł miesięcznie i jest wypłacane przez 12 miesięcy, od 1 września do 31 sierpnia kolejnego roku kalendarzowego. Stypendia wręczane są zawodnikom w kategorii wiekowej juniora i młodzieżowca. Od 2006 roku otrzymują je również sportowcy z niepełnosprawnościami.

 (źródło: www.umww.pl)

 

Wróć