Konińska produkcja na festiwalu w Warszawie

Film konińskiego dokumentalisty Andrzeja Mosia pt. "Wspomnienie to cicha nuta", którego współproducentem jest Miasto Konin, znalazł się na liście produkcji nominowanych w tym roku do nagród i wyróżnień X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 21–25 października w Warszawie.

Pokazy festiwalowe aranżowane są w różnych miejscach przez partnerów festiwalowych. Film Andrzeja Mosia będzie prezentowany zarówno młodzieży warszawskiej dzielnicy Ursynów (21.10/Ursynoteka), jak i w litewskiej telewizji polskojęzycznej FMT oraz w siedzibie Tatra Mountain Cultural Foundation w Chicago, Illinois. Jego bohaterem jest Szymon Pawlicki - koninianin, aktor, uczestnik strajku sierpniowego w Stoczni Gdańskiej w 1980 r., działacz „Solidarności”. Prace nad filmem Andrzej Moś rozpoczął w 2008 roku. 10 lat później w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się prapremiera.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych jest pozarządową inicjatywą kulturalną promującą sztukę filmową, poświęconą pamięci o przeszłości. Festiwal jest wydarzeniem niekomercyjnym. Tegoroczna edycja jest dziesiątą.

Wróć