Kościelecki "Plastyk" w muzeum

W tym roku Państwowe Liceum Sztuk Plastyczne w Kościelcu obchodzi swoje 40-lecie. Z tej okazji w Muzeum Okręgowym otwarto w piątkowy wieczór (4 października) bardzo interesująca wystawę.

Są na niej prezentowane prace uczniów, wśród których jest wielu laureatów prestiżowych konkursów, gwarantujących indeks na uczelnie artystyczne. Mówił o tym, nie kryjąc satysfakcji, dyrektor szkoły Krzysztof Pawlak.

- Przy wyborze tematów prac końcowych naszych wychowanków staramy się by miały one realizacje w praktyce, szukamy więc firm i instytucji, które potrzebują na przykład plastycznego - w szerokim rozumieniu - wsparcia zdolnej młodzieży. Coraz częściej to się udaje - dodał dyrektor Pawlak.

W gosławickim muzeum, w spichrzu, na II piętrze, prezentowane są zarówno prace malarskie i rysunek, ale także grafiki, rzeźby i plakaty. Sądząc po reakcjach uczestników wernisażu są one na bardzo wysokim poziomie.

Jubileuszowa wystawa byłą też okazją do spotkania po latach byłych uczniów "Plastyka", a także jego dawnych nauczycieli.

Wróć