Krwiodawcy z Trzeciego!

50 dawców zgłosiło się do punktu poboru krwi w #3LO Konin. Pozyskano od nich 19 500 ml tego cennego płynu.
W szkole utworzono stanowisko do wstępnej kwalifikacji, gdzie krwiodawca wypełniał wstępną ankietę, dezynfekowano ręce i mierzono temperaturę. Po wstępnej kwalifikacji krwiodawca został zarejestrowany i podlegał drugiej weryfikacji (na dotychczasowych zasadach). Dawcy oczekujący do oddania krwi zachowali niezbędny odstęp. Każdy Krwiodawca otrzymał maseczkę i jednorazowy długopis.

Krew może oddać osoba, która m.in. w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywała poza granicami Polski, temperatura jej ciała nie przekracza 37,3 °C, nie ma objawów infekcji, nie jest objęta kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym i w ciągu ostatnich 14 dni nie miała kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Jak informują organizatorzy: „Krew jest potrzebna każdego dnia i żadna epidemia tego nie zmieni. Wielu pacjentów po wypadkach, przeszczepach oraz w trakcie leczenia chorób nowotworowych potrzebuje krwi. Pomimo wieloletnich badań i prac naukowo – badawczych, nie udało się dotychczas wytworzyć tak cennego leku, jakim jest krew. Jedyną fabryką krwi jest ludzki organizm”.

Wróć