Międzynarodowo w Hali „Rondo”

Bogaty program artystyczny przygotowany przez zespoły z miast partnerskich Konina, a także z naszego miasta, kiermasz wyrobów wielkanocnych i regionalnych – to atrakcje, które czekały na gości XII Festiwalu Kultur Miast Partnerskich. Impreza odbyła się w niedzielę, 7 kwietnia, w hali Rondo.

Na scenie zaprezentowali się tancerze i muzycy z miast: Dobele, Briańsk, Akmene, Joniskis, Karłowo, Czerniowce, Valasske Mezirici, Santa Susanna i Herne. Nasze miasto reprezentowali: Zespół Pieśni i Tańca KONIN oraz Zespół Wokalny FANTAZJA. Każdy występ wzbudzał aplauz publiczności, która szczelnie wypełniła halę sportową na Rondzie.

Występom artystycznym towarzyszył kiermasz wiosenno-wielkanocny. To była okazja, by poznać zwyczaje z różnych krajów, kupić nawet elementy strojów zdobionych według regionalnych tradycji. Można było wyjść z Ronda ze stroikami wielkanocnymi, pisankami zdobionymi według różnych pomysłów. Były stoiska z wikliną, haftem, biżuterią, glinianymi garnkami, miodami, a nawet z wachlarzami i jedwabnymi apaszkami prosto z Chin.

Osoby, które odwiedziły festiwal dostawały pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem.

To była już dwunasta impreza pokazująca dorobek kulturalny miast współpracujących z Koninem.

Wróć