„Milowy Słup” trafił do poety z Mysłowic

W piątek (26 października) podczas uroczystej gali w sali ratuszowej ogłoszono wyniki 38. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Milowy Słup Konin 2018. Pierwsza nagroda trafiła do Mirosława Kowalskiego z Mysłowic.

Przewodniczącym jury był kolejny raz prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz z UAM w Poznaniu. W swoim podsumowaniu podkreślił bardzo wysoki poziom nadesłanych 87 zestawów, składających się z 261 prac.

Drugą nagrodę przyznano Jolancie Nawrot z Gółkowa, a trzecią Jerzemu Pawłowskiemu z Łodzi. Nagrodę im. Janiny Wenedy wręczono Mateuszowi Mitągowi z Warszawy. Natomiast wyróżnienia trafiły do Anny Piliszewskiej z Wieliczki, Marcina Podlaskiego z Aleksandrowa Kujawskiego, Henryka Liszkiewicza z Piły oraz Tadeusza Knyziaka z Warszawy.

W specjalnej publikacji, która od lat ukazuje się w formie poetyckiego tomiku, znalazło się dwanaście wierszy. Dodajmy, że w tegorocznej edycji konkursu zmieniła swój kształt statuetka przyznawana laureatowi pierwszego miejsca. W części artystycznej wystąpił zespół „Friendstones trio” Filipa Chojnackiego.

Organizatorem jednego z najstarszych w Polsce konkursów poetyckich (niezmiennie od lat) jest Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie, pod patronatem Prezydenta Miasta Konina. Współorganizatorami zaś: Miasto Konin oraz Towarzystwo Przyjaciół Konina.

Wróć