Mobilny punkt pobrań w Koninie

Od 4 do 6 sierpnia (wtorek-czwartek) w Koninie czynny będzie mobilny punkt pobrań wymazów do badań laboratoryjnych na obecność koronawirusa. Obsługiwać go będą żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Z badań będą mogli skorzystać mieszkańcy Konina, powiatu konińskiego oraz powiatów ościennych.

Osoby zainteresowane powinny się wcześniej zapisać na badanie. Rejestracja będzie prowadzona przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu w dniach 30,31 lipca (czwartek, piątek) oraz 3 i 4 sierpnia (poniedziałek, wtorek) w godzinach 8.00-15.00 pod numerem telefonu 61 656 80 75.   

Punkt będzie znajdował się na terenie giełdy handlowej przy Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1. Wejście i wjazd do punktu poboru wymazów odbywać się będzie bramą od strony stadionu. Uruchomione będą dwie ścieżki: dla zmotoryzowanych (bez konieczności wysiadania z samochodu) oraz dla pieszych.

Wymazy pobierane będą w godzinach 8.00-16.00. Osoby zainteresowane muszą mieć ze sobą maseczkę, rękawice, dowód osobisty i telefon komórkowy.

Mobilny punkt pobrań organizują: Wojewoda Wielkopolski, 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej, Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie we współpracy z Miastem Konin.

Wszystkie osoby, które będą zainteresowane wykonaniem takich badań w punkcie proszone są o bezwzględne stosowanie zasad bezpieczeństwa, a szczególnie o zachowanie odpowiedniego dystansu pomiędzy osobami oczekującymi na pobranie oraz o zabranie ze sobą środków ochrony osobistej. Należy również bezwzględnie stosować się do poleceń osób porządkowych oraz żołnierzy.

Wróć