Muzyka w Ratuszu

Październikowy wieczór z cyklu „Muzyka w ratuszu. Prezydent Konina zaprasza” rozpoczął nasz „eksportowy” pianista Filip Pacześny z klasy Danuty Gościńskiej z PSM II st. w Koninie. W tym właśnie miesiącu Filip został przyjęty do grona stypendystów Funduszu na Rzecz Dzieci wybitnie zdolnych w Warszawie. Potwierdził swoje niezwykłe umiejętności wykonując tego wieczoru Sonatę d-moll k.213 D. Scarlattiego i Toccatę op.54 Jeno Takacsa.

Dalej, jesienny koncert upłynął pod znakiem muzyki latynoamerykańskiej. Dwaj znakomici gitarzyści Krzysztof Pełech oraz Robert Horna porwali publiczność w świat samby, bossa novy, tanga i improwizowanych smooth-jazzowych nastrojów. Oczarowali bogactwem pięknych melodii, harmonii i rytmów.

W programie zespołu znalazły się między innymi znane kompozycje Pata Metheny’ego, Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Astora Piazzolli, Stanleya Myersa, Isaaca Albeniza, Francisco Tarregi a także oryginalne aranżacje utworów Celso Machado i Azizy Mustafy Zadeha.

Pelech&Horna Duo to jedyny taki duet w Polsce, który biorąc na warsztat repertuar z kręgu muzyki latynoamerykańskiej, tworzy własne aranżacje i improwizuje, co nie jest typowe dla klasycznie wykształconych muzyków. Przybyła licznie publiczność wszystko to doceniła, nagradzając muzyków gorącymi oklaskami i zmuszając do bisowania.

Wróć