Nagrodzone monodramy

Dwie nagrody i wyróżnienie zdobyli młodzi aktorzy z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie podczas 21. Wielkopolskiego Konkursu na Monodram, który odbył się na scenie kleczewskiego kina „Zachęta”.

Jedną z dwu nagród otrzymała Liwia Kasprzak prezentując monodram „Żeby wszyscy byli zadowoleni” na podstawie opowiadania Sylwii Plath. Przedstawienie opowiada historię dziewczynki skrzywdzonej przez kolegów niesłusznymi oskarżeniami i nie znajdującej wsparcia nawet w rodzinie.

Monodram Maćka Rogali, również zdobywcy nagrody, opowiadał o rozterkach ucznia, który zderzył się ze sprzecznymi i absurdalnymi postawami, jakie proponuje mu szkoła. Przedstawienie „Do szkoły” stworzone zostało na podstawie dowcipnego i pełnego absurdu opowiadania Sławomira Mrożka.

Trzeci – wyróżniony - monodram zatytułowany tajemniczo „Dziaderliada” został zagrany przez Monikę Wysokowicz. Za podstawę scenariusza posłużył wiersz Lewisa Carrolla z „Alicji po drugiej stronie lustra”, a zilustrowany został muzycznie fragmentami „Obrazków z wystawy” Modesta Musorgskiego.

Autorem wszystkich inscenizacji był instruktor z MDK Jarosław Sparażyński.

Wróć