Najlepsza Budowlanka i Górnicza

Kolejne Mistrzostwa Szkół Średnich w teście Coopera odbyły się dziś na stadionie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. –  Dzięki m.in. tym zawodom rośnie nam spora grupa świetnych biegaczy – powiedział dziś Ireneusz Niewiarowski, prezes Klubu Biegacza Aktywni Konin, organizator mistrzostw.

Pierwsze miejsce wśród dziewcząt zdobyła Paulina Rybicka z  Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie ( 2940 m). Drugie Wiktoria Kaczmarek z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie ( 2505 m). A trzecie Zuzanna Kogutek z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie ( 2420 m). Wśród chłopców najlepszy był Michał Włodarczyk z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie ( 3420 m).  Drugie miejsce zajął Wiktor Jarabek z Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie ( 3240 m). A trzecie Jakub Kantarowski z Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie ( 3230 m ). 

Wyniki zespołowe :

1 miejsce Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie ( 27 525 m )

2 miejsce Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie ( 26 420 m )

3 miejsce II Liceum Ogólnokształcące im K.K. Baczyńskiego w Koninie ( 25 640 m )

4 miejsce Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie ( 25 050 m )

5 miejsce Zespół Szkół Medycznych, Medyk Konin ( 10 730 m) , pobiegli tylko chłopcy.

- Jeszcze raz wszystkim gratuluję i widzimy się 30 października w Konińskim Domu Kultury na wręczeniu pucharów – poinformował I. Niewiarowski.

Wróć