Niech się zlecą Zośki!

„Tysiąc pięćset dwanaście jest Zosiek w mieście właśnie, ale ten rok w garści trzyma… Ta jedyna!” - to hasło obchodów Konińskiego Roku Zofii Urbanowskiej. Wszystkie Zosie, Zośki, Zosieńki i Zofie zapraszamy na zlot, który odbędzie się podczas imprezy „Urodziny Zofii Urbanowskiej”, 19 maja, na konińskim bulwarze.

- Chcemy zintegrować konińskie Zofie, ale zapraszamy też panie spoza Konina. Każda dostanie specjalną przypinkę, będzie też wspólne zdjęcie Zosiek. Mamy nadzieję, że panie chętnie wezmą udział w spotkaniu. Dla tych, które mają długie włosy mamy niespodziankę: wszystkie będą mogły skorzystać i uczesać się w kok, dzięki uczennicom z Zespołu Szkół Technicznych w Koninie - zachęca Zenona Sroczyńska kierownik Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Koninie. Spotkanie Zosiek zostanie upamiętnione wspólną fotografią.

Urodziny Zofii Urbanowskiej to impreza nie tylko dla pań o imieniu Zofia. Może przyjść każdy. Będą atrakcje dla dzieci: Festiwal Baniek, Bitwa na rymy, występy przedszkolaków, stoiska rękodzielników. Fundacja Podaj Dalej przygotuje spektakl na motywach opowiadania „Janosik” Zofii Urbanowskiej, a do tańca zagrają Kapela z Kopyta i Warszawska Orkiestra Sentymentalna.  Na wszystkich czekał będzie urodzinowy tort. Zespół Agharta zaśpiewa specjalnie przygotowaną na tę okazję piosenkę o Zofii Urbanowskiej. Warto przypomnieć, że grupa nagrywa też singiel z tym utworem, będzie można go zdobyć właśnie podczas imprezy urodzinowej.

W dworku, czyli obecnym Urzędzie Stanu Cywilnego wszyscy chętni będą mogli zobaczyć filmową bajkę „Gucio zaczarowany” i obejrzeć wystawę poświęconą Zofii Urbanowskiej.

Urodziny Zofii Urbanowskiej: 19 maja 2019 godz. 14.30, Bulwar Nadwarciański w Koninie.

Wróć