Nowa sala gimnastyczna w SOSW

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Koninie uroczyste otwarto dzisiaj nową salę gimnastyczną. Po niespełna dwóch latach od wmurowania kamienia węgielnego społeczność ośrodka może cieszyć się nowoczesną i przestronną salą, w której oprócz lekcji wychowania fizycznego odbywać się będą zajęcia rozwijające sportowe talenty i pasje wychowanków.

W uroczystości wziął udział zastępca prezydenta Konina Witold Nowak oraz darczyńcy:  przedstawiciele Fundacji Polsat, Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, spółek: DEKADA S.A., IMPEXMETAL S.A. i innych firm.

Wykonawcą inwestycji, która kosztowała 3 882 808,90 zł, jest firma AX-BUD Inwestycje Sp. z o.o. Nowy budynek to obiekt parterowy, wykonany w technologii tradycyjnej, murowanej i składający się z głównej sali gimnastycznej o wymiarach 12 × 24 m2 oraz 4 sal sportowo-rehabilitacyjnych (do gimnastyki korekcyjnej, integracji sensorycznej, terapii zabawy i terapii ruchowej) wraz z niezbędnym wyposażeniem i zapleczem socjalnym.

Nowy budynek, którego powierzchnia użytkowa wynosi 800,86 m2, jest połączony parterowym łącznikiem z istniejącym budynkiem szkoły.

Wróć