Noworoczna konferencja prasowa

Zmiana granic miasta, ferie w Koninie, przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości (lokale mieszkalne), powrót internetowych pytań do Prezydenta –  to tematy poruszane podczas pierwszej noworocznej konferencji prasowej. Spotkanie z udziałem Prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego, jego zastępców: Witolda Nowaka i Pawła Adamowa oraz mediów odbyło się 4 stycznia w Centrum Organizacji Pozarządowych.

O około 600 tysięcy złotych więcej z tytułu podatków wpłynie w tym roku do budżetu Konina. Ma to związek ze zmianą granic miasta, które weszły w życie z dniem 1 stycznia tego roku.

Zmiany i poszerzenie granic naszego miasta są wynikiem rozporządzenia Rady Ministrów z 24 lipca 2017 roku, na mocy którego blisko 15-hektarowy teren gminy Stare Miasto został włączony do Konina. Chodzi o obszar w obrębie Rumina, gdzie położona jest oczyszczalnia ścieków Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.

- W sytuacji, kiedy każdą wydawaną złotówkę oglądamy z każdej strony, takie informacje cieszą – mówi Prezydent Konina, Piotr Korytkowski.

Przypomnimy, do gminy Stare Miasto rok temu włączone zostały części obszarów ewidencyjnych Przydziałki (0,15 ha) oraz Pawłówek (3,76 ha).

Prezydent poinformował też o powrocie do systemu komunikacji z mieszkańcami drogą elektroniczną. W specjalnym formularzu na stronie www.konin.pl mają Państwo  do dyspozycji 1.500 znaków. Po wysłaniu zapytania trafi ono do naszej administracji i zostanie nadany mu bieg. Odpowiedź, wraz z pytaniem, zostanie umieszczona na stronie konin.pl – w zakładce Samorząd.

Do tej pory zadali Państwo drogą elektroniczną około 5 tysięcy pytań. Mając na uwadze to zainteresowanie Prezydent chce, by była to sprawnie działająca forma kontaktu z mieszkańcami.

Zastrzegamy sobie prawo odpowiedzi na pytania, które dotyczą działalności Prezydenta Miasta oraz publikowania wybranych pytań i odpowiedzi.

Wśród tematów poruszanych na konferencji znalazły się też m.in. oferta przygotowana przez placówki kulturalne, sportowe, stowarzyszenia na czas ferii, a także informacja dotycząca bonifikat w związku z przekształceniem prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo ich własności.

Wróć