Patriotyzm i dobra zabawa w Górniczej

Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętowano w Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie na wesoło. Zamiast tradycyjnej akademii z wierszami nauczyciele i uczniowie zorganizowali szkolną wersję popularnego teleturnieju „Kocham Cię Polsko”.

W szranki stanęły dwie drużyny: nauczycieli i uczniów, a konkurencje związane były z wiedzą o Polsce. Drużyny próbowały swoich sił w teście wiedzy historycznej o Polsce i symbolach narodowych. Były również konkurencje: Kalambury – polskie przysłowia, Jaka to melodia czy Karaoke, podczas którego drużyny prezentowały swoje umiejętności wokalne oraz znajomość tekstów pieśni patriotycznych.

Sprawny przebieg turnieju oraz jego atrakcyjna forma możliwe były dzięki zastosowaniu multimediów, a imprezie towarzyszył chór szkolny, który między konkurencjami prezentował pieśni patriotyczne zarówno te dawne, jak i współczesne.

Zmagania były nie tylko świetną zabawą, ale także bardzo dobrą lekcją patriotyzmu.

Teleturniej wzbudził wśród publiczności wiele emocji i okazał się wspaniałą formą integracji społeczności szkolnej. Radosna, głośna i bardzo żywa reakcja młodzieży zgromadzonej w sali gimnastycznej potwierdziła, że taka forma obchodów Święta Niepodległości trafia do młodzieży.

Wróć