Piotr Krępeć zauroczył słuchaczy

Dobrze że Robert Brzęcki - „galernik” Wieży Ciśnień - nie zapomniał co robił pracując w radio. Dzięki temu CKiS wydało już szósta płytę, zawierającą prezentacje niezwykle interesujących muzyków, występujących w galerii na mini-koncertach. Jest wśród nich Piotr Krępeć, niezwykły gitarzysta, którym zachwycili się także ojciec i syn Waglewscy. Koncert Piotra Krępecia odbył się w piątkowy wieczór (7 lutego).

Talent gitarzysty, który - co bardzo mocno podkreślał przed koncertem - uwielbia ciszę, jest naprawdę trudny do przecenienia. I właśnie ta jego „muzyka ciszy”, z niezwykła melodyjnością i popychaniem wyobraźni w najróżniejsze ale i najfajniejsze strony zachwyciła konińską publiczność. Przez ponad godzinę wszyscy „lewitowali” co najmniej kilka centymetrów nad podłogą galerii ;-)

Sam artysta nie krył wzruszenia zarówno z przyjęcia go przez publiczność, jak i gromkich braw na zakończenie koncertu. To wszystko sprawiło, że było to niezwykłe spotkanie z muzyką, która istnieje z dala od głównych nurtów, a mimo to ma bardzo wielu zwolenników.

Wróć