Pomalowali świat dla Fundacji Podaj Dalej

W niedzielę (7 października) w Konińskim Domu Kultury odbył się dwunasty już koncert charytatywny „Chodź pomaluj mój świat”. Akcja tradycyjnie prowadzona jest na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących wsparcia. W tym roku koncert dedykowany był projektowi Fundacji Podaj Dalej „Akademia Życia i Samodzielności”.

Koncert odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Konina Józefa Nowickiego. W tym roku artyści zaprosili widzów na „Festiwal Piosenki Polskiej w Koninie”. Przez ponad dwie godziny licznie zebrana widownia mogła posłuchać największych przebojów, granych na ogólnopolskich festiwalach. Podczas koncertu swoje artystyczne talenty zaprezentowali parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele placówek kultury, oświaty, służby zdrowia, przedsiębiorcy oraz dziennikarze.

Projekt „Akademia Życia i Samodzielności”, realizowany przez Fundację „Podaj dalej” to mieszkania treningowe, gdzie osoby po wypadkach przez kilka miesięcy uczą się, jak żyć na wózku i być samodzielnym. Tu dowiadują się, że niepełnosprawność nie musi zamykać w domu, że osoba na wózku możne pracować, podróżować, uprawiać sport i być szczęśliwa.

Wróć