Prezydenci Konina w teamie rowerzystów z CIKLO

Podczas spotkania w Urzędzie konińscy cykliści nadali tytuły honorowych członków STR CIKLO PTTK KONIN prezydentowi Piotrowi Korytkowskiemu oraz jego zastępcy Witoldowi Nowakowi. Podkreślili, że obaj prezydenci są zwolennikami tego środka lokomocji i promują walory turystyczne Ziemi Konińskiej.

Tradycyjnie, cykliści poprosili o wpis do papierowej kroniki CIKLO upamiętniający dzisiejsze spotkanie. W kronice znalazła się też druga notka dotycząca organizacji rajdu rowerowego „Z Konina do Konina przez Konin”. To będzie druga taka inicjatywa. Po sukcesie ubiegłorocznej obejmującej wielkopolskie miejscowości o nazwie Konin – rowerzyści chcą znów wyruszyć w trasę wiodącą przez miejsca noszące bliźniacze nazwy. Tym razem meta będzie w Koninie w gminie Pabianice. Dystans dzielący nasze miasto od łódzkiego imiennika to ok. 110 km. Patronat nad rajdem objął Prezydent Konina Piotr Korytkowski, a Witold Nowak zobowiązał się do udziału w tym wydarzeniu.

Dodajmy, że CIKLO działa prężnie w Koninie od 8 lat, jest organizatorem i współorganizatorem wielu turystyczno-rekreacyjnych przedsięwzięć. Do sekcji należy 38 osób. Rocznie jeden rowerzysta pokonuje od 5 do 10 tysięcy kilometrów.

Wróć