Projekty Erasmus+ w SP15

W połowie października w Szkole Podstawowej nr 15 gościli uczniowie i nauczyciele z Hiszpanii (Gandia), Danii (Aalborg) oraz Austrii (Judenburg). Wizyta ta, to jeden z punktów realizacji projektu Eresmus+ pt. „Kreatywne metody nauczania z zastosowaniem filmu i dramy”.

Goście „piętnastki” podczas tygodniowego pobytu w Polsce mieli okazję spotkać się z Prezydentem Józefem Nowickim, uczestniczyć w warsztatach filmowych i nagraniu clipu muzycznego, poznać uroki naszego miasta poprzez udział w grze miejskiej oraz odwiedzić kolebkę polskiego filmu - Łódź, gdzie czekały na nich interesujące warsztaty teatralne.

Na zakończenie młodzi Europejczycy otrzymali pamiątkowe certyfikaty i mieli okazję spróbować polskich przysmaków na wieczorku przygotowanym przez rodziny goszczące.

Nauczyciele SP15 realizują jednocześnie projekt POWER SE - mobilność kadry edukacyjnej, gdzie doskonalą swoje umiejętności językowe na kursach zagranicznych. Projekt realizowany jest od początku roku szkolnego i zakłada udział nauczycieli w 17 kursach językowych i metodycznych. Do tej pory 3 nauczycieli wzięło udział w dwutygodniowych kursach językowych w Londynie, a w chwili obecnej nauczycielka języka angielskiego przebywa na kursie metodycznym na Malcie.

Przed uczniami jeszcze wyjazdy do Danii i Austrii, a nauczyciele będą szkolić się w krajach Zjednoczonego Królestwa, na Malcie i w Portugalii.

Wróć