Refleksyjny nastrój drugiego dnia Tryptyku Zaduszkowego

Drugi wieczór Tryptyku Zaduszkowego (sobota, 3 listopada) utrzymany był w niezwykle refleksyjnym, a nawet marzycielskim nastroju. Przed liczną publicznością zaprezentowali się artyści tworzący zespól „U studni”.

- „U studni” to jeden z najlepszych w Polsce zespołów uprawiający balladę z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawą muzyczną – przypomniała Anna Wysocka, która obok ks. prał. Józefa Wysockiego i ks. Piotra Śmigla była współgospodarzem wieczoru. - Swój najnowszy program oparli na wierszach Krzysztofa Cezarego Buszmana, poety wywodzącego się z Gdańska, Adama Ziemianina, wybitnego krakowskiego poety, a także na utworach autorstwa Oli Kiełb, Darka Czarnego i Ryszarda Żarowskiego. Mądra refleksja, wartościowa opowieść, liryka najwyższej próby i optymizm, to oprócz przepięknej harmonii głosów wokalistów i akompaniujących instrumentów dominanty przekazu i stylu wykonawczego „U studni”. To jeden z tych rzadkich przypadków - artystów, którzy zatrzymują słuchacza na dłużej, niż radiowe 3 minuty!

Na tryptykowy koncert złożyły się teksty poetyckie Krzysztofa Cezarego Buszmana, który gościł na projekcie „Trzeźwienie przez kulturę” w czerwcu tego roku. Poeta udostępnił zespołowi swoje wiersze, do których powstała przepiękna muzyka.

Sobotni koncert dedykowano tym, którzy nie poradzili sobie z wszelkimi uzależnieniami.

Patronat honorowy nad projektem objęli: Biskup Ordynariusz Diecezji Włocławskiej oraz Prezydent Miasta Konina. Przedsięwzięcie współfinansowały: Miasto Konin i Parafia św. Wojciecha, przy współpracy z KDK. Organizatorami Tryptyku byli: proboszcz parafii ks. Józef Wysocki, prowadząca tygodnik „Adalbertus” Anna Wysocka i duszpasterz trzeźwości Diecezji Włocławskiej ks. Paweł Śmigiel.

Wróć