Remont łącznika

Budynek Urzędu Miejskiego w Koninie, po raz pierwszy od lat, doczekał się poważniejszego remontu. Prace toczą się na łączniku między obiektami A i B. Naprawę, w minionym roku, nakazał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego ze względu na zły stan dachu łącznika. Pokruszone dachówki, zardzewiała i wadliwa instalacja odgromowa - to tylko niektóre uwagi co do stanu technicznego.

Na usunięcie nieprawidłowości miasto miało czas do końca listopada br. W wyniku postępowania konkursowego już na początku tego roku udało się wyłonić firmę (POL-BUD Zmysłowo), która podjęła się remontu. Prace obejmują wymianę: poszycia dachowego, okien połaciowych, instalacji odgromowej, skorodowanych elementów więźby dachowej, rynien i wykonanie izolacji cieplnej. Po demontażu pokrycia dachu przez wykonawcę stwierdzono zły stan krokwi, co mogłoby spowodować bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Podjęto więc decyzję o wymianie konstrukcji dachu. Koszt wszystkich prac to ponad 96.000 zł.

Ze względu na trwający remont parking wewnętrzny magistratu (za szlabanem) jest czasowo wyłączony z użytkowania. Chwilowo zmieniło się też wejście do urzędu od strony Placu Wolności. Teraz trzeba kierować się w stronę środkowych, na co dzień nieużywanych, drzwi.

Prace powinny się zakończyć po 20 marca. 

Dodajmy, że w lipcu 2016 roku wymieniono okna połaciowe w części „A” budynku Urzędu Miejskiego przy pl. Wolności 1.

Wróć