Święto Niepodległości w SOSW

Czwartek, 8 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Koninie miał bardzo uroczysty charakter. Podopieczni ośrodka, nauczyciele oraz harcerze z 36. Drużyny Harcerskiej „Nieprzetartego Szlaku im. Małoletniaków” świętowali 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wśród zaproszonych gości na uroczystości pojawili się Prezydent Konina Piotr Korytkowski oraz członkowie honorowi środowiska „Małoletniaków” Bogusław Graliński i Wojciech Sypniewski.

Jak co roku niezwykle wzruszającą akademię przygotowali harcerze, którzy przypomnieli okoliczności odzyskania przez Polskę Niepodległości i historię Szkoły Podoficerskiej Piechoty dla Małoletnich. Była chwila na wspólne śpiewanie i refleksję nad losami Ojczyzny.

Uroczystości zakończyły się spotkaniem w szkolnej Izbie Tradycji, gdzie znajdują się kroniki historyczne, pamiątki i tablice związane z działalnością Szkoły Podoficerskiej Piechoty dla Małoletnich oraz złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą absolwentom Szkoły Podoficerskiej Piechoty dla Małoletnich.

Wróć