Święto patrona w „Koperniku”

Rok Stanisława Moniuszki stał się dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół im. M. Kopernika pretekstem i kanwą scenariusza niezwykłego spotkania z okazji Dnia Patrona szkoły. W poniedziałkowy wieczór (4 marca) „imć Kopernik podejmował ojca opery narodowej pana Moniuszkę”.

Szkolne święto – jak zawsze – obfitowało w wiele niespodzianek i zaskoczeń. Wśród gości byli między innymi poseł Tomasz Nowak, dyrektor delegatury WKO Arkadiusz Chmielewski oraz żołnierze US Army stacjonujący w Powidzu. Była też prawie w komplecie… rodzina Moniuszków. Okazało się bowiem, że brat utalentowanego wokalisty, cieszącego się coraz większym uznaniem, Filipa Moniuszki jest absolwentem „Kopernika”. Stąd w obecności rodziców i dziadków, a także szkolnej społeczności ciekawa rozmowa z artystą oraz jego mini-recital.

Później dyrektor szkoły Tomasz Kucharczyk wręczył „Astrolabium” – najwyższe wyróżnienie przyznawane przez placówkę osobom, które zasłużyły się w propagowaniu współpracy i pracy na rzecz szkoły. Tym razem trafiło ono do komendanta Wielkopolskiej  Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Nie zabrakło wyróżnień dla nauczycieli i uczniów. Wśród tych ostatnich najlepszy osiągnął średnią grubo przekraczającą piątkę.

Młodzież wraz z nauczycielami znakomicie spisała się przygotowując część artystyczną uroczystego spotkania. Ze swadą i dużym talentem zaprezentowano różne spojrzenia na Moniuszkę, ale także czerpano z jego mądrości. I co ważne – nie było nudy, a pyszne ciasta smakowały znakomicie.

Oczywiście na zabrakło życzeń i gratulacji od parlamentarzystów, samorządowców, przedstawicieli władz oświatowych oraz dyrektorów placówek w Koninie.

Kolejny raz „Kopernik” pokazał, że jego nauczyciele i uczniowie to posiadacze wielu talentów i pasji, na rozwój których szkoła stawia od lat.

Wróć