Sylwester z „Kobietami świata”

Z zaproszenia na tradycyjny Koncert Sylwestrowy w hali Rondo skorzystały tłumy koninian. W poniedziałkowy wieczór (31 grudnia), trzeba było dostawiać dodatkowe ławki i krzesła by pomieścić wszystkich chętnych do obejrzenia spektaklu Opery Light „Kobiety świata”.

Koncert to wieloletnia tradycja, zapoczątkowana jeszcze przez prezydenta Kazimierza Pałasza, o czym przypomniał prezydent Konina Piotr Korytkowski, który wraz ze swoim zastępcą Witoldem Nowakiem złożył noworoczne życzenia.

- Dziękuję że w ostatni wieczór roku 2018 zechcieli Państwo wspólnie cieszyć się tą ucztą duchową i muzyczną. Myślę, że ten wieczór będzie wieczorem, który Państwo zapamiętają i będą wspominać – powiedział prezydent Piotr Korytkowski i zapewnił, że tradycja sylwestrowych koncertów będzie kontynuowana. - W imieniu władz samorządowych miasta na nadchodzący rok życzę wszystkiego dobrego, spełnienia marzeń, dużo uśmiechu. Aby te marzenia, które zawsze trzeba mieć, się spełniały trzeba nad nimi intensywnie pracować. A jeśli te marzenia będą związane z funkcjonowaniem samorządu, to my tym marzeniom pomożemy.

Potem sceną w „Rondzie” zawładnęli już muzycy i śpiewacy, prezentujący popularne arie operowe i operetkowe oraz musicalowe piosenki. Koncert miał swój koniński akcent, bowiem jedną z solistek była Bogumiła Dziel-Wawrowska, znakomita sopranistka, prywatnie żona Janusza Wawrowskiego, pochodzącego z Konina skrzypka światowej sławy.

Wróć