Szlachetna Paczka od ZSGE

Swój wkład w tegoroczny „Weekend cudów” miał również Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. S. Staszica w Koninie. Idea pomagania innym cieszy się w szkole dużą popularnością. Wszyscy – zarówno uczniowie jak i nauczyciele - chętnie biorą  udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych. Stąd też pomysł, aby włączyć się do Szlachetnej Paczki - tego jednego z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. 

- Najpierw był wybór rodziny - z bazy projektu - dla której przygotujemy Szlachetną Paczkę – opowiadały koordynatorki projektu w szkole, nauczycielki Magdalena Kubacka i Ewa Lesień. - Następnie nawiązanie kontaktu z wolontariuszem, który opiekuje się daną rodziną, po czym przystąpiłyśmy wspólnie z uczniami do zbiórki pieniędzy i darów. 

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły udało się przygotować Szlachetną Paczkę -  taką, która spełniła kluczowe potrzeby wybranej rodziny. Na szczególne podziękowania zasługują uczniowie klasy II TE i ich wychowawczyni Agnieszka Śniegowska- Szmaj. Klasa II TE podjęła decyzję, że w tym roku rezygnuje z prezentów mikołajkowych i pieniądze te przeznacza na cel charytatywny. Tym samym spełnili marzenie wybranej rodziny i zakupili do Szlachetnej Paczki nie tylko tapczan, który był jednym z kluczowych potrzeb rodziny, ale również koc, poduszki i prezent dla seniorki.

Ze składek zebranych w pozostałych klasach i od nauczycieli w konińskiej szkole zakupiono sprzęt AGD - elektryczną kuchnię z piekarnikiem. W paczce znalazły się też produkty żywnościowe i środki chemiczne oraz prezent niespodzianka. Koordynacją akcji „Szlachetna Paczka” w ZSGE zajmowały się Magdalena Kubacka i Ewa Lesień.

Wróć